Запорізька обласна бібліотека для дітей «Юний читач»


Коли саме було засновано бібліотеку, достеменно невідомо. Проте в архівних документах 1929 року згадується про роботу центральної бібліотеки Запоріжжя (нині ОДУНБ ім. Горького) та її дитячого відділу. Зокрема, йшлося про мізерний фонд відділу – лише 1405 книжок. Коли 1939 року Запоріжжя стало обласним центром, у місті була тільки одна дитяча бібліотека, якій і надали статус обласної. Про діяльність книгозбірні в довоєнні часи також нічого не відомо. А під час окупації весь фонд було знищено. У січні 1944 року бібліотека відновила свою роботу в двох напівпідвальних кімнатах палацу піонерів загальною площею 24 кв. м. Тоді на її двох стелажах розмістилося 590 книжок, що їх зібрали мешканці міста. Окрім цього, бібліотека мала 4 стільці, книжкову вітрину й тумбочку. У жовтні 1946 року бібліотеку офіційно зареєстрували як Обласну бібліотеку для дітей та юнацтва «Юний читач». А 1962 року її реорганізували в бібліотеку для дітей. Заклад декілька разів змінював свою адресу. А від кінця 1978 року й донині бібліотека займає перший поверх житлового будинку загальною площею 1269 кв. м.

Нині при бібліотеці діють Мала академія народознавства, літературна вітальня «Книжкова світлиця», інтелектуальний клуб «Ерудит», школа юного патріота «Я – громадянин», мистецька вітальня «Недосяжна таємниця творіння», ляльковий театр «Джерело радості», Школа спілкування для маленьких та дорослих, Клуб цікавих зустрічей «Дозвольте відрекомендувати».

Працівники книгозбірні провадять творчі програми «Світова художня культура», «Українським малятам про народні свята», «Поради лікаря Будьздоровченка», «Літо з книгою», «Бібліотека – центр краєзнавчої інформації», «Сходження до прекрасного», «Музика поезії» тощо.

Фонд становить понад 130 тисяч примірників, зокрема аудіовізуальних та електронних видань. Щороку бібліотека обслуговує понад 10 тисяч читачів.

Адреса: 69600, Запоріжжя, вул. Лобановського, 14.

Тел.: (061) 236-85-62

E-mail: zodb@mail.ru.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: