Засновано премію імені Сергія Іванюка


25 червня в Києві вперше вручать премію імені Сергія Іванюка. Це буде щорічна відзнака за особливі успіхи в опануванні курсу «Основи літературної творчості» в Києво-Могилянській академії.

Сергій Семенович Іванюк – літературознавець, письменник (відомий під псевдонімом Сергій Оксеник) понад 20 років викладав курс «Основи літературної творчості» в Києво-Могилянській академії. У дев’яності це був єдиний курс такого типу не тільки у ВНЗ, а й в Україні загалом. Літературознавець Ростислав Семків називає саме цю частину роботи Сергія Семеновича епохальною, бо для «багатьох молодих падаванів він став майстром-джедаєм у науці письма» (передмова до збірки оповідань «Діточок багато», в-во «Смолоскип», 2019).

Сергій Іванюк (1952 – 2018) – один із тих, хто відроджував Києво-Могилянську академію, її багаторічний ректор й викладач. І хоча він викладав у Могилянці не один курс, саме «Основи літературної творчості» був із них найпопулярнішим. Щороку далеко не всі охочі могли встигнути прослухати цей курс. Багато слухачів могилянського курсі нині – відомі письменники і письменниці (серед студентів Іванюка – Галина Ткачук, Ольга Купріян, Анастасія Левкова, Світлана Богдан, Мирослав Лаюк, Мар’яна Лелик, Олександр Стукало, Ірина Ралко та інші).

У багатьох випускників та студентів Києво-Могилянської академії ім’я Сергія Іванюка перш за все асоціюється з «Основами літературної творчості». Саме тому найближчі родичі Сергія Іванюка, дочка Оксана та дружина Тетяна, колеги з кафедри літературознавства Києво-Могилянської академії та редакції журналу «Однокласник» вирішили вручати премію за особливі успіхи в опануванні курсу «Основи літературної творчості» в Києво-Могилянській академії. Окрім диплома та грошової винагороди, її лауреат отримує можливість публікації переможного оповідання в журналі «Однокласник».

Щоб визначити лауреата премії, було проведено конкурс серед слухачів курсу «Основи літературної творчості» цього навчального року (тепер цей курс викладає Мирослав Лаюк, нині відомий поет і письменник, а в минулому – також студент Сергія Семеновича Іванюка). Студенти могли надіслати для участі в конкурсі одне оповідання, написане в межах курсу. Переможця обирало спеціальне журі: представники кафедри літературознавства Києво-Могилянської академії та редакції журналу «Однокласник», а також Оксана Іванюк. Цього року автори найкращих п’яти оповідань у межах конкурсу прочитають свої тексти на Читаннях пам’яті Сергія Іванюка 25 червня.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар