4+

Затишні ліки від страху

Оксана Давидова

Катерина ЄГОРУШКІНА. Історії хоробриків із Горішкових Плавнів / Ілюстрації: Альона ЯСТРЕМСЬКА.. – Харків: Віват, 2020. – 112 с.
Уподобань: 8

Усім нам буває страшно. Хтось боїться темряви, хтось лікарів, а хтось – раптових змін у житті. А якщо це лякає дорослих, то що вже казати про дітей, у яких певні етапи дорослішання часом супроводжуються появою побоювань і навіть страхів. І якщо дорослі посміються над цим чи будуть соромити малюка, страх не зникне, він лише сховається всередині, а дитина перестане довіряти свої таємниці рідним.

«Перехід із Круглого садочка до Трикутної школи може здатися звичайною річчю. Але не тоді, коли йдеш на рік раніше й мусиш попрощатися зі своїми друзями. І зовсім не тоді, коли ти єдиноріг, який народився в сім’ї звичайних коней.»

Що, вже й ви злякалися? А от я зараз розвію ваші страхи! Допоможе мені в цьому книжка Катерини Єгорушкіної «Історії хоробриків із Горішкових Плавнів». Це видання для дітей молодшого шкільного віку. Її герої – милі звірята та птахи. Одні з них уже школярі, а деякі – ще готуються до першого класу. Події книжки розгортаються в лісовій школі й розпочинаються зі знайомства з однокласниками та першою вчителькою. Кожний розділ розповідає про іншу тваринку, про її друзів та обов’язково – про родину. А об’єднує їх усіх те, що кожен із головних героїв чогось боїться. Чи хоча б остерігається. Але завдяки підтримці рідних і друзів позбувається страху та набуває нових сил!

Ілюстрації: Альона Ястремська

Так само позбутися аналогічних страхів можуть читачі цих історій. Тим паче, що книжка має ще одну цікаву фішку! Після кожної казки знаходиться «Совина Порадня», в якій, як ви вже, мабуть, зрозуміли, мудра сова пояснює, звідки береться певна фобія та як її позбутися. І дає вона поради окремо для дітей, окремо – для батьків, які за допомогою таких цінних і фахових підказок можуть допомогти своїм дітям! Щодо фаховості я не обмовилася. Авторка книжки, Катерина Єгорушкіна, багато років працювала казкотерапевткою і має психологічну освіту, а деякі історії написала, спираючись на власний досвід.

Яка ж із бентежних подій трапляється майже у всіх дітей? Це одна з найбільших перемін у дитячому житті – початок шкільного життя. Позаду залишаються ігри в садочку або цілі дні з рідними вдома. Попереду… а що попереду? Незнайомі діти, незнайомі вчителі, нові правила. Це все може дуже тривожити дитину.

Та книжка «Історії хоробриків із Горішкових Плавнів» – чудовий провідник у шкільне життя. Читаючи розповіді про тваринок, діти поступово знайомитимуться зі шкільним побутом, дізнаватимуться про шкільні правила та про те, як налагодити стосунки з однокласниками. Звичайно, школа ця казкова, але багато в чому нагадує реальну. Тож цю книжку сміливо можна використовувати і для адаптації дітей до школи.

Отака от багатофункціональна книжка. Мені залишилося лише відмітити емоційні та милі ілюстрації Альони Ястремської. Гадаю, вони припадуть до смаку і дітям, і батькам. Ілюстрації чудово доповнюють текст. І я можу порадити цю книжку усім, навіть тим, хто нічого не боїться, адже її просто цікаво і затишно читати.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар