Жадан віддасть президентську премію дітям Луганщини


Письменник Сергій Жадан, який отримав премію «Українська книжка року» за книжку «Месопотамія», пообіцяв передати її дитячим закладам Луганської області. Про це письменник написав на своїй сторінці у Facebook.

Письменник подякував Президенту України Петрові Порошенку за високу оцінку його творчості і зазначив, що передачу коштів дітям Луганщини він здійснить спільно з видавництвом «Клуб сімейного дозвілля», де вийшла премійована книжка (нагадаємо, що згідно з положенням премії, половину коштів отримує автор, половину – видавництво).

Читайте також: Книжки для Сходу

«Нам із видавцями, книжковим клубом “Клуб сімейного дозвілля”, звісно, надзвичайно приємно отримати цю нагороду. Стосунки українського мистецтва з українською владою ніколи не були простими. Не є вони простими й сьогодні – за тієї край складної ситуації, в якій знаходиться наша з вами країна. Але мені здається, що саме сьогодні і позиція мистецтва, і позиція влади мають характеризуватись словом відповідальність. Переконаний, що і представники влади, і представники суспільства рівною мірою мають нести відповідальність за те, що діється з нами всіма», – написав Жадан.

Читайте також про молодіжні книжки Сергія Жадана: Молодіжна проза: що, для кого і навіщо?

Відтак письменник наголосив, що держава часом не може або не хоче нести відповідальність за своїх громадян, тож у такому випадку відповідальними стають люди, які обирають цю владу. «Саме тому ми з видавцями хочемо ще раз подякувати Вам за цю премію і передати її на потреби дитячих закладів Луганської області, – зазначив Сергій Жадан. – Ми з друзями-волонтерами вже певний час допомагаємо дитячим садочкам та інтернатам на Луганщині, тож радо передамо і ці кошти дітям, сподіваючись на те, що в майбутньому волонтери не матимуть необхідності перебирати на себе функції державних органів, оскільки держава буде сумлінно й ретельно виконувати свої обов’язки, виходячи, передусім, з почуття тієї таки відповідальності. Це наша країна, і відповідати за неї маємо всі разом».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар