Жак Жаб’є | Перекладачі


Дитячий письменник (справжнє ім’я – Олег Жовтанецький). Народився 1976 року у Львові.

Перша збірка дитячих віршів Жака Жаб’є, «Баранцеві сниться лука» з ілюстраціями львівської художниці Ольги Кваші, побачила світ 2015 року й отримала ІІ місце серед найкращих україномовних видань львівських видавництв премії Львівської міської ради в номінації «Дитяча література».

У 2017 році Жак Жаб’є спільно із львівським художником Тарасом Кебом створив артбук «Що у татка в бороді?». А вже 2019-го в київському видавництві «Маміно» вийшла друком поетична книжка «Людина-восьминіжка» з яскравими й веселими ілюстраціями львівської художниці Наталі Кащак (Кудляк). За мотивами твору в музеї Андрея Шептицького у Львові Центр музичного розвитку «Темпо» поставив однойменну інтерактивну музично-літературну казку. А ще Людина-восьминіжка припала до душі малечі: твір отримав музичний супровід й перетворився на пісеньку. Також видавництво «Маміно» у партнерстві з продакшеном Kid Story створили однойменний мультфільм.

Характерною особливістю літературної діяльності Жака Жаб’є є його інтерактивна і яскрава презентація власної творчості. Письменник не тільки залучає до процесу спілкування юних читайликів та їхніх батьків і наставників, які прийшли на зустріч, а й вступає в колаборацію із творчими особистостями, як-от музикант Вадим Войтович, актори театру й кіно Олег Онещак та Денис Соколов, композитор Євген Петров та, звісно, сім’я письменника.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: