«Жила» готує серію історичних книжок для дітей
Журнал «Жила» готує серію історичних книжок для дітей молодшого шкільного віку. У ній історію подаватимуть просто, компетентно і в цікавій формі, з максимумом яскравих ілюстрацій. Видання, авторами яких будуть фахові історики та ілюстратори-реконструктори, планують розповсюджувати безплатно по регіональних бібліотеках і школах, насамперед сільських.
Як зазначають автори проекту, їхня мета – сформувати правильне бачення історії та здоровий патріотизм, любов до своєї країни, толерантність і повагу до інших народів та культур. «Як показали події останніх місяців, Україна потерпає від відсутності здорового патріотизму та розуміння місця нашої країни у світовій історії, неправильних тлумачень деяких моментів історії, як от ролі УПА, постаті Степана Бандери, суті СРСР. Ці всі дискутивні моменти історії стали предметом маніпуляцій громадською думкою», – зазначено на сторінці «Книжечки з історії для дітей із сіл» у Фейсбуці. «Наше завдання – подати історію дітям захопливо і просто. Це не буде спрощений переказ підручника, в ідеалі це стане ключем до розуміння тяглості нашої історії, прив’є любов до України і гордість за те, хто ми є, – вважає редакторка «Жили» й авторка проекту Анастасія Мельниченко. – У книжечках не буде “шароварщини”, адже “просто” не означає нефахово. Книжечки буде видано на якісному папері, водночас вони будуть доступні дітям із віддалених куточків країни абсолютно безкоштовно».
Наразі заплановано шість тем, для кожної відведуть окремий зошит, оформлений яскравими малюнками. Уже в роботі книжка про давніх слов’ян, чекають своєї черги «Русь та стосунки із кочовим світом», «Велике князівство Литовське», «Козацтво», а також дражливі «УПА і Степан Бандера» та «СРСР». На п’ять із шести видань автори проекту збирають кошти у громади.
Над текстами працюють фахові історики – дослідниця з Харкова Тетяна Крупа, аспіранти КНУ імені Тараса Шевченка Ігор Постольник і Вадим Назаренко, аспірант інституту історії України НАН України Ярослав Журавльов та ін. Усі вони спеціалізуються на різних періодах історії України. Для книжки про період Великого князівства Литовського ще шукають автора, оскільки на темі спеціалізується небагато науковців. Ілюструє видання Сергій Шаменков, фаховий художник-реконструктор, чиїми розробками послуговуються зокрема й у науковій літературі.
Джерело: БараБука.