Коли в родині з’являється дитина, дорослі, трохи отямившись від щастя, починають знайомити своїх крихіток із довкіллям. Найбільше захвату викликають вусато-хвостаті, які дитинча інколи в змозі наздогнати, смикнути чи погодувати. З часом зоосвіт відкривається дедалі ширше та яскравіше. З’являються перші книжки, а разом із ними – дивовижні тварини, яких не зустріти на вулиці чи в бабусиному селі.
Де живуть ці тварини, що їдять, чому в них таке довге хутро й кумедний писочок, навіщо волохаті горби й смугасті хвости… Батьки хапаються за голову від навали запитань, завдяки Ґуґлу витримують перший раунд дитячого «Що? Де? Коли?», а наступного дня розгублено шукають енциклопедію для малого чомучки.
Завдяки видавцям, полиці магазинів постійно поповнюються яскравими довідниками й енциклопедіями, переважно перекладними. Цього року видавництво «Пелікан» потурбувалося про батьків малих чомучок і видало «Атлас тварин» для дошкільнят і молодших школяриків.
«Калан — дуже симпатична морська тварина. До раціону калана входять морські їжаки, морські зірки, молюски, краби та риба. До речі, перед тим як поласувати мідіями, калан знаходить на дні великий камінь і б’є об нього мушлі, поки вони не тріснуть»
Зоосвіт в атласі поділено на сім регіонів: Європа та Азія, Африка, Південна Америка, Північна Америка, Австралія, Арктика та Антарктика. Таким чином видавець пропонує вивчати фауну, подорожуючи континентами й розглядаючи їхніх мешканців. Проте, якщо конче треба знайти інформацію про конкретну тварину (бо ж дитині терміново треба дізнатися саме про качкодзьоба чи вивірку), а ви забули чи не знаєте, в якій частині світу вона мешкає, помічним буде алфавітний покажчик.
Крім того, в кожному розділі тварини поділяються на летючих, наземних і водних, відповідно до середовища, в якому ті мешкають. Наземні живуть на чи під землею, водні перебувають весь час у воді або частково (риби, земноводні, ссавці), а до летючих автор зарахував птахів і комах. Часом така класифікація може дивувати, адже багато хто звик вважати, що тварини – це лише наземні хребетні. Насправді до царства тварин належать ссавці, птахи, риби, комахи, молюски та рептилії. Саме таку класифікацію обрав за основу й автор. Таким чином поряд із медузою, окунем і жабою опинилися бобер і тюлень.
На початку кожного розділу міститься довідка про регіон, із картою та умовними позначками. Тож перш ніж розпочати знайомство з фауною певної частини світу, чомучка дізнається про умови, в яких ця фауна живе. Яскравими колами на карті відзначено місцевість, де проживають тварини, про які йтиметься в довідках розділу.
Усі довідки містять натуралістичний малюнок аквареллю Ірини Зарубіної, українську та латинські назви виду, клас, до якого належить тварина, позначка, за якою її можна знайти на мапі і текст довідки.
Самі довідки досить неоднорідні за своїм змістом. Частина містить наукові терміни чи показники, наприклад, довжина тіла, розмах крил чи висоту в пахолку. Тоді як в інших така інформація відсутня, проте містяться цікаві факти про помешкання тварини, її раціон чи особливості нічного способу життя. Такі «лайт»-довідки безумовно зацікавлять дошкільнят, інші потребуватимуть батьківської інтерпретації або пояснень.
Для молодших школярів «Атлас тварин» буде гарним і корисним подарунком не на один рік, а ще допоможе дорослим зберегти нерви й час на наступних батьківських зборах у школі чи дитячому садочку, обираючи подарунки дітям на свята.