7+

Давайте звичкодрузячити

Марія Солтис-Смирнова

Ірина ГРОМОВА. Джойки: книга пригод еко-героїв / Ілюстрації Євгена Самойлова. – Харків: Меджик букс, 2021. – 96 с.
Уподобань: 2

Уявіть собі, що поруч із нами живуть крихітні створіння, які допомагають не псувати природу. Які вони? На що схожі? Що вони роблять? І де мешкають? А чи бачать їх люди? Дорослі чи тільки діти? У цій книжці стільки чудасій і стільки запитань!

Ірина Громова відкрилася мені як дитяча авторка лише з «Джойками». Дивно те, що ця екокнижка, та ще й із казкою, не потрапила мені до рук раніше, адже я таке люблю. А ще «Джойки» чудові тим, що в них є осіння, зимова, весняна і літня історії. Тож поруч зі звичкодрузяками в мене з’явилося бажання перевірити, чи вимкнуті вода та світло, а ще я виписала з десяток невідомих мені досі слів.

Ця історія розпочалася зі шкільної екскурсії. Якщо ви не задумувалися над сортуванням сміття, то рушаймо разом із Сашком до сортувальної станції… Але кого він знайде у сміттєвому пакеті? І які пригоди принесе це знайомство? Зимова історія неможлива без календаря з завданнями, родини, подарунків і диво-ялинки. А якщо вона ще й пахне випічкою, мандаринами чи ялівцем… А які захоплення у самих джойок? Не завжди ж їм працювати, правда? Навіть під час змагань зібране сміття додасть ваги. Та й дитячі канікули сповнені пригод на природі.

Ілюстрації Євгена Самойлова вміло доповнюють книжку. Я, мабуть, занадто доросла, щоб відразу уявити Фрулю чи Вухася, тому залюбки розглядала героїв і їхні пригоди на яскравих малюнках. А довкола номера сторінки читачі побачать тематичні візерунки, пов’язані з відповідною порою року.

Ця історія сповнена дружби й родинного тепла, вона про стосунки між братами і сестрами, між батьками, дітьми, дідусями й бабусями, про важливість говорити й слухати інших. Вона ще раз нагадала мені як авторці «Батареєчки», що використані елементи живлення не викидаються у смітник. А ще вкотре наголосила на тому, щоб не годувати птахів хлібом і печивом.

Цитати:

  • Сподіваємося, що колись на звалищах зовсім не буде відходів.
  • Поки ми з вами базікаємо, з крану вже крап-крап-крап – і по краплиноньці ЦІЛА СКЛЯНКА води витекла.
  • Давайте звичкодрузячити, тобто набувати кориснявих звичок.
  • Обіцянкати – це тобі не слова на вітер кидати.
  • Дорослі теж можуть змінювати звички.
  • Чому фільм – старий і добрий, якщо йому менше років ніж мамі?

Тому щиро раджу для прочитання і малих, і великих читайликів.

У рекомендаціях стоїть «середній шкільний вік», але головна героїня Яся – дошкільнятко. І про її з братом пригоди разом із джойками залюбки слухатимуть діти від п’яти років.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар