Дитяча книжка про те, як знайти себе


Видавництво «Основи» готує до друку книжку-картинку «Дзеркалинка». У ній ідеться про те, як маленька дівчинка раптом втрачає своє відображення у дзеркалі. Психоаналітики, як правило, цей мотив ототожнюють із пошуком дитиною себе. Автор «Дзеркалинки» (Mirror Me) Брейдін Фернворт — американський письменник і дитячий бібліотекар, який мешкає з родиною у штаті Монтана, США. Ілюструвала книжку українська ілюстраторка Юлія Соботюк. Переклад із англійської Дмитра Павличка.

За сюжетом, одного вечора семирічна Ванеса перед сном зазирає до дзеркала і з’ясовує, що її відображення відсутнє. Дівчинка здивована і стурбована, і ніхто з дорослих їй нічим не зарадить. Її обличчя в дзеркалі не з’являється протягом кількох місяців, хоча щоночі Ванеса мріє про свою Дзеркалинку та її захопливі пригоди.

«З Брейдіном Фернвортом я познайомилася через інтернет. У нього є блог про дитячу літературу, який я читала десь протягом року. А потім одного разу я побачила колонку з творами його авторства і мені захотілося йому написати. Він відповів. Мейл за мейлом – і Брейдін дуже зацікавився ідеєю співпраці. Так все й почалося, – розповіла БараБуці ілюстраторка Юлія Соботюк. – У “Дзеркалинці” мені подобається те, що ритм історії досить нетиповий, а конфлікт згодом вирішується сам собою. А ще дорослі не мають переконливих відповідей на запитання, і це нормально. Важливо пам’ятати, що дорослі не завжди знають краще, ніж діти. Гадаю, кожна дитина зможе легко уявити себе на місці Ванеси – звичайної дівчинки, яка ходить до школи, грається іграшками й дивиться мультфільми. Але час від часу нею керує жага до пригод…».

За словами художниці, над ілюстраціями вони з автором книжки працювали майже рік. «Мені було важливо, щоб Брейдін був задоволений результатом на 100%, адже це він створив Ванесу, тож мені хотілося, щоб мої ілюстрації гармонійно вписалися в його бачення, – ділиться Юлія. – Ілюстрації завжди розповідають ті частинки історії, про які мовчить текст. Мені довелося домислити та зобразити ризиковані пригоди Дзеркалинки, і це, напевно, – моя улюблена частина».

Джерело: БараБука.

Читайте також:

Режисерка Іра Цілик дебютує з дитячою книжкою

Вишита книжка віршів для дітей

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар