4+

Хочу мати інше ім’я!

Роксолана Жаркова

Оксана РАДУШИНСЬКА. Павучок без імені. – Харків: Талант / Юнісофт, 2016. – 64 с. (Серія «Читаю сам»)
Уподобань: 10

Якщо ти колись побачиш невеличкого павука, не ображай його. Дозволь йому швидесенько почимчикувати своїми кількома ніжками в невідомому напрямі. Хіба ж не бачиш (?!): він поспішає.

Можливо, хтось уже зачекався його кількаручкової допомоги. Може, це наше знайоме павученятко, якому сумно. То поговоріть із ним, вислухайте, бо ж «старші Павучки кепкували з його цікавості, а мама й тато були завжди такі заклопотані, що не мали часу відповісти на запитання найдопитливішого і наймолодшого сина». А в нього стільки питань! І вони зовсім не стосуються традиційних дорослих павучачих турбот «про нитки, сітки, мух, джмелів та метеликів», про які цей малюк у свої роки вже знає абсолютно все.

«…Батьки Павуки не знали так багато підходящих імен, то називали своїх дітей дуже просто: Перший Павучок, Другий Павучок, Третій Павучок… І так до дванадцяти»

Маленький експериментатор, допитливий неслухнянець, впертий пізнайко, балакучий бешкетник, кумедний витівник. Отака собі дивна непосидюча дитина, яку не можна називати непоетичними слівцями-діагнозами «важка», «капосна», «проблемна», «нестерпна»… Дитина, якій бракує уваги й ласки в багатодітній родині, де більше десятка павученят. Бо цей найменшенький «народився лише цьогорічної весни і завдав батькам найбільше клопоту. То намагався вилізти на вулицю крізь надщерблене вікно старої хати; то навмисне сплутував усі нитки, з котрих родина Павуків ткала сіті на мух, метеликів і комарів; а іноді навіть… відмовлявся від свого імені!».

Насправді в нього не було імені. Він розумів, що зовнішнім виглядом мало відрізнявся від своїх братиків-сестричок, але приймати ім’я у формі порядкового числівника – боляче й принизливо! А де ж його індивідуальність? Де особливість його характеру? Де душевні прагнення? У великій комашиній родині пам’ятали хіба що час появи дитини на світ, нівелювали дитячу індивідуальність, бо ж «батьки Павуки не знали так багато підходящих імен, то називали своїх дітей дуже просто: Перший Павучок, Другий Павучок, Третій Павучок… І так до дванадцяти». Бути дванадцятим – це бути майже непоміченим, останнім. От коли б він мав інше красиве ім’я! – часто мріяв Павучок-малюк, сумуючи на підвіконні.

павучок3

Тоді він і познайомився з Метеликом. Легкокрилим і кольоровим. Що бачив багато світла й чимало світу. «Ой! – жахнувся Павучок, бо враз уявив, що цей красень Метелик може загинути в підступних тенетах, сплетених його, Павучковою, родиною!». Тому наш павучок вирішив попередити метелика про небезпеку. Він просто не може дозволити загинути Красі! Він мусить врятувати друга… За це Метелик запрошує павучка до спільної справи, у якій його, павучкові, вміння будуть неабияк важливими…

Бо щастя – це бути потрібним: саме тут, саме тепер. Щастя – це знати, що хтось десь там, близько чи далеко, тебе потребує. Що навіть твоя тонесенька й невміла павутинка когось зігріє холодної ночі… Павучок не шкодував своїх ниточок, які серцем сплітав, а не лапками. Тоді й назвали його – «Щирий»…

Нова книжечка Оксани Радушинської – справжній дарунок для малят. Вона для тих дітей, які вже на порозі самостійності в пізнанні літер можуть сміливо заявити батькам: «Читаю сам»! І для тих, хто ще потребує спільного читання з рідними, спільного співпереживання за долю кмітливого Павучка.

павучок2

Чудові ілюстрації художниці Олени Рибакової створюють атмосферу справжньої казки, в яку поринає маленький читач. А самі павучки зображені напрочуд кумедними й добродушними, з ними хочеться відразу подружитися. Захопливий текст та яскраві ілюстрації допоможуть дошкільнятку швидше оволодіти технікою читання, сформувати звичку самостійного читання.

Це книжка про те, як непросто живеться в багатодітній родині. Як складно іноді бути самим собою, якщо ти пустотливий маленький Колумб, у якого – своя земля. І своє небо. І свої метелики. І своє ім’я, особливе й не схоже на інші імена у світі.

Це «павучкова історія» про дитяче щастя, потребу дружби й про те, як важливо батькам і вчителям пам’ятати, що кожна дитина – унікальна. І в кожної – своє ім’я. Тому частіше промовляйте імена своїх дітей. І «переказуйте Щирому вітання, коли зустрінете його десь у куточку».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар