Книготерапія в дії


Інклюзивні проєкти в Україні набувають дедалі більших масштабів, і це не може не тішити. Особливо приємно, що рушійною силою стає книга. Отак, видавництво «Ранок» ініціювало масштабний проєкт «Ранкова книготерапія», на який отримало фінансову підтримку від Українського культурного фонду.

Проєкт успішно стартував на початку серпня 2020 року. Видавництво «Ранок» спільно з партнерами – БФ «Таблеточки» і харківською командою «Лікарняні клоуни “Файні носи”» проводитимуть книжково-терапевтичні зустрічі у стаціонарних відділеннях медичних закладів із онкохворими дітьми. Маршрут заходів пролягатиме по 6 містам – Київ, Харків, Полтава, Черкаси, Дніпро, Миколаїв. Друга важлива складова «Ранкової книготерапії» – поповнення фондів спеціалізованих дитячих медичних закладів книжками та іграми видавництва «Ранок» і започаткування «Лабораторій книготерапії». Вони розміщуватимуться безпосередньо в лікарнях. Маленькі пацієнти матимуть доступ до читання та місце, де можна набиратися сил, знань і натхнення для швидшого одужання.

Заходи «Ранкової книготерапії» міститимуть читання за участі письменників, творчі майстер-класи та інтерактивну виставу від лікарняних клоунів. Книготерапія – це значно більше, ніж просто книжки, це про подолання бар’єрів, небайдужість і підтримку. Саме її часто бракує хворим дітям. Спілкування з творцями книги трансформують погляд на літературу й читання як таке. Діти зможуть відчути себе персонажами книжок і поринути у світ читання разом із досвідченими провідниками. Одна з них – дитяча письменниця і психологиня Мар’яна Гончарова-Горянська, яка презентуватиме в межах проєкту свою нову книжку «Ведмедик Буня і хлопчик з блакитними очима».

Дитяча письменниця і психологиня Мар’яна Гончарова-Горянська

Авторка переконана в дієвості книготерапії: «Ми мріємо створити свято та подарувати позитивні емоції дітям, хворим на онкологію. Для цього разом із лікарняними клоунами ми відвідаємо сім онкологічних відділень у різних містах України, привеземо маленьким пацієнтам книжки та казкові вистави, майстер-класи й персональні подарунки. Для кожної групи дітей – малюків та підлітків – ми готуємо інтерактивне читання та виставу просто неба за мотивами книжок. Я сподіваюся, що спектаклі допоможуть дітям подолати всі перешкоди і знайти сили для боротьби з хворобою, бо кожна з вистав – про це. Також ми започаткуємо “Лабораторію книго терапії”. Йдеться про компактні, але змістовні бібліотеки сучасної української дитячої книжки, кожна з яких міститиме близько 200 найменувань. Я щиро вірю, що нам вдасться привернути увагу до проблем онкохворих. І маю таємну надію, що діти повірять у чудо і в те, що вони – справжні чарівники. А це я знаю».

Реалізація проєкту «Ранкова книготерапія» триватиме до жовтня 2020 року.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар