Літературний конкурс «Книгуру»


«Книгуру» – конкурс на найкращий твір для дітей та юнацтва, написаний російською мовою. Єдиний російський національний конкурс, у якому переможців обирають безпосереднім читацьким голосуванням. Брати участь можуть автори, незалежно від національності й місця проживання. Призовий фонд становить 1 млн. рублів.

Конкурс запроваджено 2010 року зусиллями російських Федерального агентства з друку і масових комунікацій та Некомерційного партнерства «Центр підтримки вітчизняної словесності». Мета «Книгуру» – пошук нової цікавої російськомовної літератури для підлітків; також організатори прагнуть зробити літературні твори доступними будь-якому читачеві, незалежно від географії. Тому кожен автор, який подає свою книжку на конкурс, викладає її в інтернет на сайт конкурсу, де її можуть прочитати всі охочі. До слова, публікація в інтернеті не заважає фіналістам і призерам конкурсу успішно видавати свої книжки в російських видавництвах.

Голосувати можуть лише потенційні читачі номінованих книжок – підлітки віком від 10 до 17 років. На думку оргкомітету, підлітки є «найбільш обділеними: для них мало пишуть, ще менше видають, обґрунтовуючи це твердженням, що підлітки, мовляв, не читають». За чотири роки роботи організатори конкурсу «Книгуру» спростували цей стереотип, ба навіть довели, що вони не лише багато читають, а й можуть скласти свою думку про прочитане, порекомендувати друзям та бути чинником, на який повинні зважати видавці.

Серед лауреатів конкурсу – нині відомі письменники з Росії, України та Білорусі та інших країн: Ася Петрова, Андрей Жвалєвський та Євґенія Пастернак, Едуард Вєркін, Свєтлана Лаврова, Володимир Арєнєв та інші.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: