МОН перевірить підручники на гендерну рівність


Починаючи з 2016 року, Міністерство освіти і науки України впроваджуватиме нові стандарти для підручників. Зокрема, щоб виправити завдання, в яких є ознаки гендерної дискримінації, вже провели експертизу близько 50% макетів підручників для восьмих класів, повідомляє прес-служба МОН.

Перевірку здійснює група проекту проведення гендерної експертизи підручників та нормативних документів, що працює за підтримки фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей стверджує, що якість підручників – першочерговий пріоритет для МОН.

«Ми максимально намагатимемося внести зміни в підручники для восьмих класів, враховуючи стислі терміни, що лишитися до початку навчального року. Однак впевнено можу сказати, що підручники для дев’ятих класів в наступному році пройдуть повну експертну перевірку. Ми плануємо, що вже в 2018 році підручники друкуватимуться на основі нової програми, з дотриманням усіх стандартів, в тому числі без дискрімінації», – запевнив Павло Хобзей.

Наразі МОН на підставі конкурсного відбору затвердило перелік зі 151 підручника, що друкуватимуться за кошти держбюджету в 2016 році.

Павло Хобзей також зазначив, що робота над підручниками для дев’ятих класів почнеться вже найближчим часом. Для цього МОН планує суттєво підвищити якість експертної перевірки та поглибити взаємодію між видавництвами, МОН та Інститутом модернізації освіти.

Джерело: mon.gov.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар