У Бразилії заборонять виховувати дітей силою


Конгрес Бразилії схвалив законопроект, що забороняє батькам і опікунам застосовувати фізичні покарання при вихованні неповнолітніх дітей. Законопроект розробляли майже чотири роки, тепер його має схвалити президент Бразилії Ділма Руссефф, повідомляє освітній портал «ПедПреса».

Згідно з положеннями законопроекту, осіб віком до 18 років слід виховувати, «без фізичних покарань», а поводження з ними не може бути «жорстоким або принизливим». Фізичним покаранням вважається «дисциплінарний захід із застосуванням фізичної сили, що призводить до страждання або тілесних ушкоджень». Принизливим або жорстоким є покарання, що супроводжується «приниженням, погрозами або висміюванням».

За словами сенаторки Ани Рити, постраждалі діти або свідки жорстокого поводження з дітьми повинні звернутися до спеціально створеної наглядової ради, що діятиме залежно від тяжкості вчиненого порушення.

Нагадаємо, що в Україні також заборонені фізичні покарання дітей. Від 2004 року діє Сімейний кодекс, де вперше з’явилася 150-та стаття, в якій записано, що не можна фізично карати дитину. Втім, застосування сили до дитини в суспільній свідомості й досі залишається нормою, пишуть «Тексти.org.ua». Від фізичного насильства в сім’ї потерпає майже кожна десята дитина, в міру дорослішання дитини насильство переходить на психологічний рівень – образи, приниження тощо.

БараБука за матеріалами pedpresa.com.ua, texty.org.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар