Уряд ухвалив Стратегію розвитку читання на період до 2032 року

Автор: БараБука


Кабінет міністрів України схвалив Стратегію розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та затвердив операційний план її реалізації на 2023–2025 рр. Стратегію планують впроваджувати в кілька етапів.

Згідно з аналізом сучасного стану розвитку читання в Україні, після пандемії ситуація ще більше погіршилася внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«На сьогодні читання для задоволення та розвитку як життєва практика втрачає свою популярність в Україні, поступаючись споживанню “швидкої” інформації із соціальних мереж, доступному відеоконтенту і телебаченню. Ситуація в Україні є особливо гострою: надто замала кількість виданих книжок на душу населення, а показники кількості населення, що читає, стрімко падають», – зазначено у Стратегії.

Однією з найголовніших стратегічних цілей цього документу є захист українського мовного середовища, підкреслюється особлива важливість підтримки і розвитку читання українською мовою на всій території України. Відповідно, пріоритетом Стратегії є підтримка українських авторів та національного виробника українськомовної книжкової продукції.

Окремим пунктом ідеться про важливість практики родинного читання, особливо читання дітям. А також – актуалізується тема читання у школах, адже згідно з даними «Національного звіту за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018», результати українських учнів нижчі за середні в країнах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) в усіх трьох галузях: читання, математика, природничо-наукові дисципліни. Дослідження свідчить, що розвиток мовлення, комунікативних навичок та здобування освіти загалом є неможливими без оволодіння навичкою читання та читацькою грамотністю.

Серед завдань Стратегії – популяризація практики раннього читання дітям серед майбутніх батьків, стимулювання читання дітям від народження у родинах, стимулювання створення українськомовного відео- та аудіоконтенту, спрямованого на промоцію дитячого читання, популяризація читання як звички та корисної дозвіллєвої практики протягом життя, а також інструменту кар’єрного зростання та саморозвитку, стимулювання публічної активності авторів та видавців нехудожньої літератури.

Також планується працювати з працівниками і працівницями дошкільної освіти – які могли б підтримувати інтерес до читання в дитячих садочках.

Одна зі стратегічних цілей документу – використання практик читання в інклюзії та соціальній адаптації населення. Завдяки читанню планують працювати з вразливими групами населення, зокрема особами з посттравматичним стресовим розладом.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар