Всеукраїнський дитячий фольклорний фестиваль «ОРЕЛІ»


28 червня від 10:00 до 19:00 на подвір’ї Музею Івана Гончара (Київ, вул. Лаврська, 19) відбудеться Всеукраїнський дитячий фольклорний фестиваль «ОРЕЛІ». Упродовж усього дня працюватиме ярмарок народних ремесел та дитячої літератури.

На цьогорічному фестивалі унікальність своїх регіональних традицій презентуватимуть діти з Хмельниччини, Київщини, Миколаївщини, Закарпаття, Черкащини та Волині. Майстри традиційно передаватимуть дітям досвід створювати руками та душею вироби з глини, соломи, трави та інших природних матеріалів. На немовлят чекають забавлянки, колискові пісні та знайомство із світом традиційної культури через рукотворні іграшки народних митців. Ігрові майданчики та козацькі забави залучать усіх відвідувачів до простору гри та обряду. Мудрість народних казок для дітей розкриватиме з діда-прадіда казкар Богдан Бенюк.

Подаємо програму заходів:

11:00 – 18:00

Майстер-класи для дітей (соломоплетіння, виготовлення та розпис іграшок, писанкарство, гончарство, ткання, вишиття, вибійка, розпис на склі, витинанкарство, ляльки та коники з сіна, ляльки-мотанки, гра на свищиках, сопілках).
Простір від 0 – 3 років від Центру свідомого батьківства «Пузлик» (рухливі та творчі завдання для наймолодших; середовище фізичного, емоційного, психологічного та інтелектуального розвитку для немовлят; зона спілкування для батьків).

11:00 – 12:30

Традиційні дитячі ігри, козацькі забави (Школа козацького бойового звичаю «СПАС»).

12:30 – 15:00

Відкриття Фестивалю. Виступи дитячих гуртів «Перлинка» (Славута, Хмельницька обл.), Фольклорна школа «Правиця» (Київ), «Мальва» (Трикрати, Миколаївська обл.), «Джерельце» (Ходосіївка, Київська обл.), «Орелі» (Київ), «Ладосвіти» (Хмельницький).

15:00 – 16:00

Народні казки від Богдана Бенюка.
Традиційні дитячі ігри, козацькі забави.

16:00 – 18:00

Виступи дитячих гуртів «Цімборики» (Хуст, Закарпатська обл.), «Світлячок» (Золотоноша, Черкаська обл.), «Будимир» (Хотів, Київська обл.), «Перлинка» (Славута, Хмельницька обл.), «Мальва» (Трикрати, Миколаївська обл.).

18:00 – 19:00

Традиційні народні танці (Грає Школа танців).

Дитячий фестиваль «Орелі» започатковано у 2008 році. Поєднуючи в собі мистецькі, освітні, навчальні, оздоровчі, екологічні заходи, він є унікальним заходом у культурно-виховному просторі України. Метою фестивалю є збагачення сучасних шляхів розвитку дитини кращими здобутками української етнопедагогіки. Організатори: Міністерство культури України, Центр розвитку сучасного мистецтва, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар