Безкоштовна дитяча онлайн-бібліотека Library For All

Автор: БараБука


Австралійська благодійна освітня організація Library For All запустила безплатну онлайн-бібліотеку з сотнями дитячих книжок українською та англійською мовами. Мета проєкту – щоб кожна українська дитина мала доступ до класних книжок. Онлайн-бібліотека дає доступ до чудових книжок, хоч би де перебувала дитина.

Наразі це – єдиний такий застосунок в Україні: повністю дитячий, безпечний, безкоштовний та без реклами, – наголошують розробники.

Library For All дбає про доступ дітей до якісної та цікавої освіти. Видає книжки, створює застосунки для читання та навчання. У світі освітніми продуктами Library For All користується більше 560 000 дітей.

«У 2022 році Library For All дуже хотіла підтримати доступ до освіти українських дітей, – розповідає Таня Орлик, координаторка Library For All в Україні. – Спершу у партнерстві з організацією Save the Children ми передали 8000 планшетів в українські Цифрові освітні центри (ці центри є в різних містах України, вони обладнані бомбосховищами та генераторами і створені для безпечного перебування дітей). На планшетах було наперед встановлено бібліотеку Library For All та застосунок для вивчення англійської Elevate».

«Дітям дуже подобається дизайн застосунку: можна обирати смішний аватар-тваринку та отримувати зірки-нагороди за кожну прочитану книгу, – ділиться Таня Орлик. – Ми продовжуємо працювати над застосунком. Коли збирали відгуки у дітей, помітили, що їм дуже подобаються історії про те, як герої проживають емоції: гнів, заздрість, хвилювання. А також історії про пошук друзів».

Добираючи книжки для бібліотеки, команда намагалася дотримуватися балансу «книжок-вікон» та «книжок-дзеркал».

«У “книжках-дзеркалах” дитина впізнає себе та повсякденне життя. З цих книжок дитина дізнається, як працює кав’ярня, що росте на дачі, як варити гречку та як легше вивчити вірш напам’ять, – розповідає координаторка проєкту. – Більшість “книжок-дзеркал” українські автори писали безпосередньо для Library For All. Вони відображають український контекст: наприклад, у книжці “Аня і нова домівка” головна героїня мусила переїхати через війну і сумує за домом. Разом із мамою вони придумують, як зробити нову домівку затишнішою.

“Книжки-вікна” розвивають уяву – сюди належать як фентезі, так і книги про мандри далекими країнами чи навіть космосом».

Найпопулярніші колекції:

• Добрі історії

• Емоції та ментальне здоров’я

• Україна: природа, люди, історія

• Здоров’я та життя-буття

За словами Тані Орлик, дуже популярною є історія «Хлопчик, який боявся метеликів». Її вже часто читають на заняттях у садочках та школах.

Більшість історій про емоції є і українською, і англійською мовою, тож за ними можна вивчати англійську.

«Читання позитивно впливає на дитину за багатьма напрямками: це і розвиток вміння навчатись, і плекання уяви та здатності фокусувати увагу, і розвиток емоційного інтелекту, – переконана Таня Орлик. – Але нас також дуже цікавив зв’язок читання і резилентності в маленьких дітей. У дослідженні 2022 року від University of South Australia було проаналізовано дані 65,083 дітей віком 5-6 років. Учені прийшли до висновку, що традиція спільного читання вдома втричі збільшувала здатність дитини долати стреси».

Наразі застосунок відкритий для всіх. Там можна знайти сотні книжок українською та англійською мовами. Найбільше книжок для дошкільнят та молодшого шкільного віку. Увесь контент легальний: Library For All купували ліцензії у правовласників. В онлайн-бібліотеці можна знайти книжки видавництв «Ранок», «Портал», «Видавництво», «Чорні вівці», «Крокус».

Спробувати для Android: https://bit.ly/3sv7x0X

Для iOS: https://apple.co/3QwvZHi

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар



Читайте також: