Дитяча книжка про смерть – переможець «Нових горизонтів»


Повість «Душниця» українського письменника-фантаста Володимира Арєнєва перемогла в російській літературній премії «Нові горизонти». Нагороду присуджують за фантастичні художні твори, новаторські за темою, образами й стилем, повідомляє офіційний сайт премії.

У «Душниці», що раніше ввійшла до трійки призерів російського конкурсу «Книгуру» (сезон в 2012–2013 рр.), йдеться про зв’язок між світом живих і світом мертвих, про пам’ять і тих, хто пам’ятає, про суть смерті в розумінні підлітків. Восени 2014 року книжка побачить світ українською у видавництві «Видавничий дім “Києво-Могилянська академія”» з ілюстраціями Олександра Продана.

24«Ця книжка не писалася як історія суто для дітей. Власне, і певний успіх вона має не тільки серед молодших читачів; скажімо, нині вона перемогла в цілком дорослій премії “Нові горизонти”. Відповідно, я не замислювався над тим, що звертаюся саме до підлітків, хоча, звичайно, – і до них у тому числі», – розповів БараБуці Володимир Аренєв.

За словами письменника, для нього це не була історія про смерть як таку: «Швидше про наше ставлення до померлих. Про нашу пам’ять і її властивості. Про наше усвідомлення того, що тут і зараз ми є скінченими, до певної міри обмеженими істотами. На жаль, останнім часом нам в Україні ці речі і ці теми видаються аж надто актуальними. Що робити? З одного боку – нічого особливого: мусимо жити, мусимо робити те, що робити маємо. З іншого ж – це дозволяє чіткіше бачити межу між важливим і другорядним, говорити близьким людям те, про що за інших умов, можливо, ми мовчали б, допомагати чим можемо; цінувати кожен із тих дарунків, якими нас все-таки іще наділяє доля».

Джерело: БараБука.

Читайте також: Побачить світ «Казка про Майдан»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар