11+

Довідник-порадник про заповітне

Като Деспатi

Тетяна ЩЕРБАЧЕНКО. Як не заблукати в павутині: порадник з комп’ютерної грамоти. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. – 103 с.
Уподобань: 61

Фейсбуки і ютюби, Однокласники та ВКонтактє, хостинги й провайдери, icq, скайп, електронні листи, нікнейми, гігабайти і решту віртуальних речей – усе це можна зрозуміло й наочно пояснити і малюкові, і зацікавленій пенсіонерці, було би бажання, а бажання було. Літературознавець, редактор та авторка дитячих книжок, Тетяна Щербаченко, на сторінках яскравого довідника-порадника завела розповідь про заповітне для кожного школяра та школярки: Його Величність Інтернет.

Уже друге покоління в нашій країні до першого класу може ще не вміти читати, але має поважний досвід користування персональним комп’ютером та Всесвітньою Мережею. Саме тому кожному малюкові залізно й першочергово потрібен цей добре систематизований, зрозумілий та послідовний посібник із комп’ютерної грамоти, що дає не лише необхідні ази IT-знання, а й надійне скерування в напрямку будь-якої вужчої чи дотичної спеціалізації.

«На сторінках посібника зрозумілою та живою мовою, бешкетно присмаченою комп’ютерницьким сленгом, ведеться розповідь про безпечне, ефективне й цікаве використання всіх можливостей Інтернету»

На сторінках посібника, що його дотепно проілюстрував Дмитро Кузьменко, зрозумілою та живою мовою, бешкетно присмаченою комп’ютерницьким сленгом, ведеться розповідь про безпечне, ефективне й цікаве використання всіх можливостей Інтернету. Із нього ви й ваші малюки дізнаєтеся про історію винайдення та розвитку мережі Інтернет, найпопулярніші програми-браузери, що допомагають відшукати в океані кодованої інформації все необхідне, і неймовірно корисні відомості й поради щодо провайдерів, різновиди підключення до Інтернету, супутньої техніки, необхідної для під’єднання, та різноманітні способи передавання даних.

У книжці ви знайдете все, що необхідно, щоб не розгубитись у неосяжному інформаційному просторі – про мережеві адреси та звернення до необхідних «адресатів», роботу основних пошуковців і секрети читання іншомовних сторінок. Тут же авторка розповідає про мережеві бібліотеки та формати, в яких книжки можна читати просто з власного монітора, аудіо- й відеофайли, а також решту розважальних можливостей Інтернету.

Підтримувати зв’язок між сусідськими дітлахами, однокласниками, друзями з літніх таборів і навіть родичами за кордоном можна просто й без додаткової оплати за допомогою мережі: в довіднику ви дізнаєтесь, як завести електронне листування, обмінюватися миттєвими повідомленнями й навіть зателефонувати будь-кому просто з комп’ютера, ще й із можливістю відеозв’язку. Школярам неодмінно буде цікаво дізнатися про особливості блоґів і найбільш відвідуваних соціальних мереж, а також про що можна поговорити в чатах та порадитися на тематичних форумах і навіть про те, як створити власний сайт!

Звісно, Всесвітня Мережа не позбавлена й небезпек, але цей посібник передбачає практично все й має свою пораду на кожен випадок: застереження від засилля вірусів, попередження про сайти із сумнівним вмістом, боротьбу з небажаною рекламою та відвертим спамом і навіть правила поводження з настирними тролями. Одним словом, «нмд» ця книжка рішуче необхідна кожній дитині, котра починає освоюватися в Мережі, й допоможе «просунутим» мацьопам упорядкувати своє розуміння і «левелапнути» свою роботу в Інтернеті до швидшої, безпечнішої та продуктивнішої, а головне – іще цікавішої.

Print Form
Подiлитись: