Стус Тетяна | Команда


Провідний скеровувач Простору

Авторка, редакторка, дослідниця книжок для дітей, експертка з дитячого читання. Народилася на Луганщині в учительській династії, загальний педагогічний стаж якої перевищує 400 років. Закінчила Луганський державний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю «учитель української мови, літератури, зарубіжної літератури та народознавства». Сертифікований дитячий психолог. Авторка програм-інтенсивів із літературної освіти для дітей та підлітків. Член робочих груп МОН України з розвантаження та осучаснення програм «Літературне читання» та «Українська література». У професійному минулому – педагогіка, журналістика, керівництво редакціями й текстами. Серед записів у «трудовій» – книго-літературна періодика «Книжник-review», «Друг читача», «Київська Русь», «Соняшник», «Розкажіть онуку»…

Авторка дівчачого бестселера «Панночка» (2007, 2008, 2010, 2012), оповідань «Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала» (2007), «Як не заблукати в Павутині» (2013), «Біла, Синя та інші» (2014), «Їжак Вільгельм» (2016), «Де Ойра?» (2017), «Письмонавтика» (2017), «День народження» (2017), «Таємна змова» (2018), «Моя Ба» (2018) та інших книжок (до 2016 року – під прізвищем «Щербаченко»). Співавторка збірок оповідань для підлітків «Чат для дівчат» (Видавництво Старого Лева, 2016) та «Окуляри і кролик-гном» («Братське», 2018).

«Їжак Вільгельм» був відзначений найвищою книжковою щорічною нагородою – премією Президента України «Українська книжка року» (2016). Наступного року «Де Ойра?» була визнана найкращою книжкою для дітей у конкурсі «Еспресо. Вибір читачів». 2018 року книжка-картинка «Моя Ба» вийшла у фінал конкурсу «Еспресо. Вибір читачів».

Від 2017 року співпрацює з видавництвом «Ранок». Тетяна Стус керівниця проектів: дбайливої серії для самостійного читання «Читальня» та серії книжок для «розвитку емоційного інтелекту дитини» «Слухай серцем».

Власну мету в літературі для дітей вбачає в тому, щоб «сказати дітям те, про що не встигаємо з ними поговорити». Член журі конкурсів дитячої літератури, упорядниця та укладачка «Хрестоматії сучасної української дитячої літератури для читання в 1,2 та 3,4 класах» (2017).

Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Мама трьох дівчаток і БараБуки. Не уявляє власного простору без книжок, техніки та текстових редакторів. Каже, що для реалізації всіх творчих планів їй бракує ще бодай однієї себе.

Читайте також інтерв’ю з письменницею:

«Люблю свята, які ми самі собі вигадуємо»

«Я не знаю дорослих, які вважають, що є “не час” для книжки»

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: