Мельниченко Настя | Письменники


Письменниця, громадська активістка. Народилася в Києві в родині художників. «Писати почала років в одинадцять і досі маю примарні надії видати ті дитячі твори, бо, попри певну стилістичну незрілість, вони дуже, ну дуже цікаві за сюжетом», – інтригує письменниця.

Навчалася на журналістку, потім на археологиню, потім на управліницю, вивчала також дитячу психологію. Хоч як дивно, всі освіти закінчила успішно. Це все дало змогу розуміти історію України, гарно писати та добирати вдалий тон у дитячих книжках.

Доволі довго не зважувалася писати повісті та романи, адже вчителька української мови ще в 10 класі, переглянувши творіння авторки, порадила їй ніколи не братися за великий формат. Між тим, великий формат прийшов сам, коли у 2016 році вийшла перша книжка – «#ЯНеБоюсьСказати».

Спеціалізація авторки – писати для дітей на ті теми, на які говорити складно. Або нудно. Або складно й нудно водночас, як-от про раннє середньовіччя. «За дитячу літературу взялася, тому що діти ще вміють бути відкритими до світу, відчувати і бачити його красу, дивитися на світ розплющеними очима, – ділиться з БараБукою Настя. – Та й сама я досі не можу відчути себе “справжньою” дорослою, тож добирати слова у спілкуванні з дітьми мені простіше».

У 2017 році книжка «#ЯНеБоюсьСказати» (видавництво «Фоліо») була відзначена БараБукою в номінації «Пізнавальна книжка року». У 2019 році команда БараБуки назвала повість «Що знаходять в Хрулях» (видавництво «Теза») найкращою в категорії «Книжка року для дітей 9+».

Наразі авторка співпрацювала або співпрацює з видавництвами «Фоліо», «Теза», «Портал» та «Маміно».

Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар



Читайте також: