Мінкульт запроваджує 250 нових стипендій для молодих митців


Оновлене Міністерство культури України працює над упровадженням 250 нових стипендій для молодих митців. Розмір стипендії становитиме близько 1218 грн. (один прожитковий мінімум для працездатних осіб), подати заявку зможе громадянин України віком від 14 до 35 років. Для цього потрібно підготувати дві рекомендації від провідних діячів культури й мистецтва, а також мати відповідні творчі досягнення (бути лауреатом різних конкурсів, представити отримані нагороди, брати участь у різних творчих заходах).

Планують, що стипендія буде щорічною, і присуджуватимуть її молодим митцям у сферах літератури, музики, театру, кіно, хореографії, образотворчого й естрадно-циркового мистецтв. За інформацією Мінкульту, нові стипендії буде запроваджено з 1 липня 2014 року. Наразі триває робота з документами.

Окрім того, за словами першої заступниці Міністра культури України Олесі Островської-Лютої, Мінкульт, який навесні 2014-го очолив Євген Нищук, багато уваги приділятиме широкому інформуванню населення про наявні ґранти й стипендії для українських митців. Обіцяють також запровадити єдиний розмір для всіх стипендій (який нині становить від 136 до 1424 грн. на місяць).

Джерело: БараБука.

Більше про можливості для митців дивіться в розділі «ДОВІДНИК» рубриці «Змагання».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар