«Пишемо есе»: сайт для українських школярів та вчителів


Для українських школярів і вчителів створили сайт «Пишемо есе», що містить добірку матеріалів для навчання письма, критичного мислення і читацької грамотності. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила очільниця ГО «Смарт освіта» Галина Титиш, пише «Читомо».

За словами Галини Титиш, 24 лютого 2022 року мав відбутися тренінг від американської письменницької й вчительської організації National Writing Project.

«Напередодні початку великої війни ми тестували опції синхронного перекладу в зумі, планували саму подію і навіть не припускали, що проведемо її аж за рік після визначеної дати. Так, ми добряче затягнули з планами. Але, нарешті, прекрасна команда тренерів готова ділитися всіма напрацюваннями», – розповіла Титиш.

На платформі «Пишемо есе» щотижня публікуватимуть два нових модулі, загалом їх буде дев’ять. Перші модулі «Регулярне письмо» і «Мета текстів та різновиди есе» уже доступні. До кожного навчального модуля підбирають кілька текстів українських медіа на різні теми для молодших і старших підлітків.

Щоб створити сайт, команда фахівців і працівників «Смарт освіта» пройшла низку тренінгів за сприяння сервісу Grammarly, адаптувала до контексту України американські навчальні ресурси й створила методичні розробки на основі американських методик. Застосували зокрема методику National Writing Project, що передбачає поєднання усвідомленого читання публіцистичних текстів із подальшим аргументованим письмом: учні читають статті, обирають докази з текстів, формулюють власні коментарі до прочитаного та вчаться структуровано, логічно й чітко писати формальні есеї. Повну історію створення проєкту можна переглянути тут.

Джерело: Читомо.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: