Розуміти Іншого


2 грудня о 18:30 у будинку освіти й творчості «МайстерКлас» (Кив, вул. Лаврська, 16А) відбудеться презентація повісті Дороти Тераковської «Мишка», що побачила світ у видавництві «Грані-Т» у перекладі Дзвінки Матіяш.

У повісті Дороти Тераковської «Мишка» йдеться про життя родини з дитиною з синдромом Дауна. Це художня книга, яка розкриває світ людей із особливими потребами, які вони, як із ними комунікувати. Як їх розуміти і любити, як подолати фобії – батькам, родичам, друзям, усім…

«Тепер мені складно згадати, коли мені до рук потрапила “Мишка” (в оригіналі Poczwarka). Вона дуже сильно на мене подіяла. Нагадала давні дитячі страхи, коли я, приїжджаючи на канікули до дідуся, заглядала за огорожу інтернату для неповносправних і роздивлялась дітей, які були не схожі на інших. Дивувалась, що по цій вулиці чомусь люди менше ходять і не розуміла, чому мене притягують ці діти», – ділиться перекладачка книжки Дзвінка Матіяш.

Подію приурочено до Міжнародного дня людей із особливими потребами (3 грудня). За даними ООН більш ніж 1 млрд. осіб, або приблизно 15% світового населення, живуть з певними видами особливих потреб. Значну частину цієї меншості складають діти, в Україні – це майже 70 тисяч осіб, відповідно до даних Національної доповіді про заходи, спрямовані на здійснення Україною зобов’язань у рамках Конвенції про права інвалідів. «В Україні у дошкільних навчальних закладах чисельність дітей з інвалідністю складає 6 766 осіб, в загальноосвітніх закладах 62 804 особи»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар