Жадан Сергій | Письменники


Один із найвідоміших сучасних українських письменників за межами України, поет, перекладач та активний громадський діяч. Народився 23 серпня 1974 року в місті Старобільськ Луганської області. Закінчив факультет українсько-німецької філології Харківського Національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, захистив дисертацію на тему «Філософсько-естетичні погляди Михайля Семенка». Упродовж чотирьох років викладав на кафедрі української та світової літератури університету. Від 2004 року – незалежний письменник. Живе і працює в Харкові.

У 1991 році був одним із організаторів харківського неофутуристського літературного угруповання «Червона Фіра».

Пише романи, поезії, есеї. Автор дев’яти поетичних книг та шести прозових, друкується також у збірниках та антологіях. Роман «Ворошиловград» у 2010 році вдруге приніс Жаданові перемогу в конкурсі «Книга року BBC» (першого разу «Книгою року BBC» став збірник «Капітал» у 2006 році). Перекладає з німецької, польської, білоруської та російської мов. Активно виступає як фронтмен харківського гурту «Собаки в Космосі».

Сергій Жадан – володар численних національних та міжнародних літературних нагород, зокрема премії ім. Германа Ленца (Німеччина, 2005), стипендії «Gaude Polonia» (Варшава), премії ім. Джозефа Конрада-Коженьовського (2009), відзнаки «Золотий письменник України» (2012) тощо. Тексти перекладено німецькою, англійською, шведською, італійською, угорською, польською, сербською, хорватською, чеською, литовською, білоруською, російською, вірменською мовами.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: