Що задати вашому класу на канікули?


Пандемійний навчальний рік, щедро приправлений зумами та чатами у вайбері, виснажив батьків, дітей, а найбільше, мабуть, таки вчителів. Фіолетовий песик БараБука як ніхто розуміє, дорогі освітяни, що наприкінці навчального року ви щовечора закреслюєте на календарику день, що минув, із нетерпінням чекаючи останніх дзвоників і випускних. І ми із підлітковою редакцією БараБуки «Написатор» поспішаємо вам на допомогу. Тепер вам не доведеться вигадувати для ваших класів цікаві та корисні завдання на літні канікули, адже за вас це вже зробили підлітки із «Написатора». Читайте з насолодою!

Читайте також: Як не знудитися з книжкою на канікулах? 100 варіантів для читання


1. Зняти екранізацію

Якби я була вчителькою української мови та літератури, я б задала зняти екранізацію будь-якого твору з української літератури. Чому саме таке завдання?

На початку весни ми вивчали твір Коцюбинського «Дорогою ціною». І нам з однокласницею прийшла ідея: чому б не зняти якусь цікаву екранізацію і не викласти її для вільного доступу? Адже ми допоможемо багатьом учням і ученицям. У той же день ми почали працювати, знімати вирішили у популярній відеогрі (адже школярам це цікавіше ніж звичайний фільм?). Нарешті, через кілька днів ми презентували відео у школі. На наше здивування, навіть однокласники, що не любили читати, зацікавлено дивились на екран. Наша вчителька сказала, що потрібно розвивати такий напрям і надалі, тож ми виклали відео у YouTube.

І ось, вже понад 1000 переглядів, а люди у коментарях розповідають про те, що сучасні технології в літературі — це те, чого нам якраз бракує. А у когось це відео навіть показували в школі (дивіться тут, якщо цікаво).

Саме тому я думаю, що зняті у житті чи в грі, але відео легко сприймаються, і чому б не дати учням можливість проявити себе? Хтозна, може хтось стане у майбутньому режисером…

Аліса Перемітчик


2. Нічого

Якби я був учителем української мови і літератури, що б я задав нашому класу на літо? Насправді я б не задав нічого, але якщо батьки спитають…

Тож, дорогі учні, ви повинні написати невеликий список книжок і фільмів, які вам подобаються. Тільки, БУДЬ ЛАСКА, НЕ ПАЛІТЬСЯ, БО МЕНЕ ВИЖЕНУТЬ З РОБОТИ. Ви ж не хочете палити свого найкращого вчителя :). Не дай бог хтось мене спалить перед тим, як я піду на пенсію…

Ваш найулюбленіший вчитель української мови і літератури,

Іван Нежута


3. Погратися у гру з випадковими словами

Якби я була вчителькою української мови та літератури, я б дала учням творче завдання, пов’язане з творами.

Мета завдання – прокачати свою уяву за допомогою п’яти рандомних слів.

Ось інструкція до цього завдання:

1. Візьміть у руки першу ліпшу книгу.

2. Відкрийте сторінки 15, 23, 32, 57, 77 та випишіть слово, яке першим впало в око.

3. А тепер за допомогою цих 5 слів напишіть твір на будь яку-тему.

Це допоможе навчитися писати твори з будь-яких слів і глибше використовувати свою уяву.

Анна Полегенько


4. Читати більше ЦІКАВИХ книжок і менше нудних

Якби я був вчителем літератури, то задав би учням не якісь нудні книжки, а цікаві. Дуже часто на літо задають нудну літературу як обов’язкову. А ось більша частина цікавої літератури в категорії «читайте за бажанням». Я б задавав у рази менше нудної (бо вона часом таки буває потрібною) та більше цікавої літератури, щоб учні не нудьгували на канікулах за читанням. Наприклад, я додав би у список книжки Андрія Бачинського. Вони такі, що над ними часом треба помудрувати, щоб зрозуміти, про що в них ідеться.

Павло Калараш


5. Рецензія і вірш на сучасне фентезі

Якби я була вчителькою української мови та літератури, я б задала щось таке, що мотивувало б на творчі здобутки та навчання.

Перш за все задам почитати «Варту у грі». І, ясна річ, це було б для п’ятикласників, першачкам ця книжка точно не підходять!

Тоді потрібно було б написати українською мовою відгук про цю книжку. Писати можна в зошиті, на фейсбуці, в інстаграмі або у вордівському документі на ноутбуці. І ще написати про цей твір вірш від шести рядків.

Відгук гарно може розвинути українську мову, а також допоможе учням пізніше знайти у класиці позитивні моменти і краще ставитися до навчання. Ну а вірш покаже гарний словниковий запас.

Ну, на цьому все. Гарного дня! І не забудьте виконати мою домашку.

Софія Капшук


6. Вигадувати нові слова, писати й редагувати

Я б задала піти надвір і знайти якусь річ, наприклад: листочок, гілочку, камінець. Вигадати для цієї речі нове слово і створити з нього текст, вписавши у нього кілька своїх улюблених героїв.

Скласти план за своїм текстом.

Поредагувати будь-який текст, який складе хтось з вашої родини.

Єва Третяк


7. Відосики на «12»

Прочитати «Часодії» та написати про свої враження короткий твір. Це додатково. А обов‘язково треба, літаючи на синьому пегасі, читати книжку українського письменника про негативні думки про локдаун. Та, плаваючи на катері, знімати відосик у інстаграм про те, що література – це щось, що тебе змінює. А також, сидячи вдома у дощову погоду, пити лимонад, поки не скажеш якесь слово, яке зовсім не має значення. Треба розбити скляну пляшку й з уламків викласти напис «Українська мова», «Українська література» або «Вчитель української». (Примітка від редакції: робити це варто у ДУЖЕ товстих та надійних гумових рукавицях, щоб не порізатися). Якщо зробиш усі три надписи – отримаєш додаткову дванадцятку та «молодець» від завуча. Далі треба викласти на Ютуб відео про твої підручники з англійської мови, але потім у тому самому відео підручник з української мови та літератури. Та порівняти їх плюси та мінуси. Також додатково викласти на Ютуб відео, де порівнюєш зарубіжну з українською літературою. Отримаєш за це «Супер, ти молодець» від класного керівника та самого директора школи. Я б таке задала, гадаю, буде не складно.

Ксенія Воробей


8. Ілюстрація персонажа і костюм за мотивами

Якби я була вчителькою літератури у саме нашому класі, я б задала зробити ілюстрацію до персонажа з будь-якої книжки, а за ескізом зібрати костюм персонажа, після цього зробити фотографії.

Віталія Сидоренко


9. ?!?

Я не можу уявити тебе вчителем мови та літератури… Я не вчитель!

Гліб Омельченко


10. Челендж: писати й говорити українською

У мене є багато пропозицій та ідей щодо цього челенджу, тож почнімо спочатку.

З української мови я б задала усім виправляти помилки в інстаграмі, твіттері, фейсбуці тощо. Оскільки це не дуже багато ДЗ, то я іще додам більше, бо, напевно, весь клас стане влітку шаленим без навчання.

Тепер пішли додаткові завдання: коли ви граєте в ігри, ви маєте розмовляти чи писати у чаті тільки українською. І це ще не все. Ви ще маєте розмовляти із друзями, рідними, з учителями, по телефону, із котами, собаками, хом’яками, пацюками, з усім живим тільки українською.

Усім гарного життя!

Надія Марченко

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар