Шкільні підручники стануть платними


Шкільні підручники для більшості населення стануть платними. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, пише Osvita.ua.

За словами пані Совсун, у бюджеті на 2015 рік передбачено суттєве скорочення коштів, що мали б бути спрямовані на друк підручників. Безплатними підручники залишатимуться для тих категорій населення, які не можуть собі дозволити їх купити, зокрема для дітей із малозабезпечених сімей, дітей інвалідів тощо. Наразі Міністерство освіти і науки України докладає зусиль, щоб розробити механізм часткової компенсації вартості підручників для представників національних меншин, оскільки їхня собівартість, а відповідно й ціна є значно вищою порівняно з підручниками, що друкуються великими накладами. «Але назагал норма про безкоштовні підручники знімається, фінансування по цій статті так само суттєво скорочено», – наголосила Інна Совсун.

Крім того, за словами першого заступника міністра освіти, Міносвіти працює над моделлю та схемою оплати підручників, оскільки термін їх використання складає кілька років і, відповідно, вартість користування в перший і наступні роки має бути диференційованою. Отак, справедливо, на думку Совсун, щоб дитина, яка використовує вже не новий підручник, сплачувала менше, ніж за використання нового підручника.

Джерело: osvita.ua.

Читайте також:

Учителі самі обиратимуть підручники

Батьки, журналісти, письменники проти букваря

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар