Світова слава української дівчинки Дори


Українська книжка вперше опинилася серед переможців престижної міжнародної літературної премії «BolognaRagazzi Award». Книжка «Зірки та макові зернята», текст та ілюстрації до якої створили художники Романа Романишин та Андрій Лесів (творча студія «Аґрафка»), ввійшла до списку лауреатів «Opera Prima» 2014 року. Її присуджують за видатні досягнення, дослідження та реалізацію інноваційної видавничої продукції. Церемонія нагородження відбудеться 24 березня під час 51-ї Дитячої книжкової виставки в Болоньї. Цього року Україну вдруге буде представлено на цій виставці.

«Зірки та макові зернята» («Видавництво Старого Лева», 2014) – дебют Романи Романишин та Андрія Лесіва в ролі авторів дитячої книжки (дебют художників чи авторів – обов’язкова умова для номінації «Opera Prima»). Це історія про маленьку дівчинку Дору, яка «намагається полічити геть усе на світі, навіть незліченні речі – від листочків у парку і макових зернят до піщинок в усіх пустелях світу і зірок на небі». «Тема математики є наскрізною, оскільки дівчинка бажає порахувати все на світі. Кожна сторінка перетворюється на візерунок із чисел і форм, крапок і символів, що перетікає в колаж і візуалізацію наукових знань, – мотивує свій вибір журі премії. – Головна героїня зі сторінки на сторінку легко і грайливо взаємодіє з об’єктами, які її цікавлять. Автори впевнено використовують цифровий колаж, успішно інтеґруючи в малюнки графічний матеріал і позначки, зроблені рукою».

19-1Українська книжка для дітей ввійшла до списку лауреатів «BolognaRagazzi Award» разом із трьома іншими талановитими дебютами з різних країн світу – Норвегії, Франції та Південної Кореї. Перемогу в цій номінації 2014 року здобула норвезька книжка «Історія Гален» (Halens Historie), яку написала Юлія Горст (Yulia Horst), а намалювала Дарія Ричкова (Daria Rychkova). Крім того, у списку лауреатів поряд із «Зірками і маковими зернятами» опинилася французька книжка «Дивися день» (Voir le jour), авторка тексту й ілюстрацій Емма Жульяні (Emma Giuliani), а також південнокорейська книжка «Волосся» (The hair), текст та ілюстрації Суянґ Кім (Sooyoung Kim).

«Для нас особисто відзнака “BolognaRagazzi Award” є надзвичайно важливою. Ця нагорода присуджується найкращим виданням світу, це символ найвищої проби в галузі дитячих книг і надзвичайно високо цінується серед професіоналів, – кажуть автори книжки, Андрій Лесів та Романа Романишин. – Над цим проектом ми працювали практично протягом всього минулого року, і дуже тішимося, що в результаті спільної праці з “Видавництвом Старого Лева” зараз маємо українську книгу, достойно оцінену на міжнародному рівні. Особливо приємною є ця новина на тлі революційних подій в Україні».

Нагадаємо, що вже не вперше книжки творчої студії «Аґрафка» відзначають на міжнародному рівні. Раніше книжки «Рукавичка» та «Ріпка», що побачили світ у видавництві «Навчальна книга – Богдан», два роки поспіль входили до престижних каталогів «Білі круки». БараБука радіє за «Аґрафку», тисне лапи всім причетним до створення знаменитої на весь світ української книжки й сподівається, що ця перемога започаткує чудову традицію для наших дитячих книжок!

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар