«Ти [Романтика]» – реп-опера за мотивами історії «розстріляного Відродження»

Автор: БараБука


«Ти [Романтика]» – таку назву має альбом, що в поєднанні з відеорядом утворює реп-оперу за мотивами життя письменників, які загинули від радянських репресій у 1937 році. Назва альбому – алюзія на твір Миколи Хвильового «Я (Романтика)», що вивчають у школі. Письменник – один із персонажів реп-опери, так само, як Павло Тичина, Михайль Семенко, Микола Куліш, Лесь Курбас та інші.

Ініціатори створення альбому – музиканти з гурту «МУР», які від початку повномасштабної війни створюють композиції на вірші українських письменників з сучасним звуком та аранжуванням. «Для чого? Щоб донести молоді, своїм одноліткам, інший погляд та інший ракурс на українське мистецтво. Що воно актуальне, що його можна “читати” й сприймати по-різному, що воно варте уваги», – зазначають музиканти.

Новий альбом «Ти [Романтика]» музиканти записували в співпраці з Сергієм Жаданом, Хейтспічем, Євгенієм Яновичем, гуртом «NAZVA», Оленою Кравець, Сергієм Мартинюком та іншими митцями. Альбом складається з 17 різних композицій. Усі вони пов’язані між собою сюжетом та плавно переходять одне в одного. На створення текстів для альбому пішло понад пів року. Крім переосмислення творів українських митців 1920–30-х років, музиканти проєкту намагалися знайти маловідомі факти про той час. Один із таких став основою для треку «Партія веде», у якому йдеться про зраду Павла Тичини.

Центральна нитка сюжету – історія харківського будинку «Слово», в якому у 1930-х рр. мешкали творці української культури. Кожного другого з них розстріляли. Властиво, в соцмережах на рівні з сильними сторонами проєкту також активно обговорюють недобросовісність його творців, які використали у відеоряді й треках цитати з ігрового фільму «Будинок “Слово”» режисера Тараса Томенка. Фільм досі не був у прокаті. Як виявилося, продакшеном фільму і проєкту «Ти [Романтика]» опікується одна й та сама компанія. Утім, це не позбавляє творців від відповідальності перед, може, й незумисним плагіатом.

БараБука нагадує, що українські митці й мисткині створюють чудові композиції на слова українських класиків. Неповний, але досить розлогий список пісень можна прослухати тут.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар