Триває конкурс для молодих художників України


Триває прийом заявок на Всеукраїнський конкурс GRANT UART – конкурс для молодих українських художників, які бажають заявити про себе світові. Як пише «Велика ідея», метою конкурсу є «підтримка і популяризація творчості молодих українських митців та інтеграція їх у світовий арт-простір».

Взяти участь у конкурсі можуть митці (живопис, графіка, скульптура, фотографія, інсталяція) віком від 20 до 35 років, які є громадянами України. Участь у конкурсі є безплатною. Заявки можна подавати до 23 червня 2014 року на сайті конкурсу.

Фінал GRANT UART щороку проводять у різних країнах світу. Перший відбувся 2013 року в Парижі. У 2014-му конкурсантів прийме Відень.

На першому етапі фіналістів обиратиме Рада українських експертів, серед яких Ольга Балашова, Оксана Баршинова, Вікторія Бурлака, Ліза Герман, Наталія Іванова, Євген Карась, Влодко Кауфман, Марія Ланько, Яніна Пруденко, Михайло Рашковецький, Олександр Соловйов, Катерина Стукалова, Тетяна Тумасян, Олена Червоник, Богдан Шумилович, Марина Щербенко. На другому етапі, наприкінці серпня, міжнародне журі обере п’ять переможців конкурсу. На переможців чекає поїздка на Віденський арт-ярмарок VIENNAFAIR у жовтні 2014 року. Роботи молодих авторів експонуватимуться в українському павільйоні арт-ярмарку. Також до кінця року планують видати каталог робіт переможців і провести виставку їхніх робіт у Києві.

Торік із 512 учасників конкурсу члени журі обрали 5 фіналістів. Переможцем став 19-річний художник Микола Толмачов. Саме він отримав освітній ґрант у 20 000 євро та можливість навчатися в Паризькій школі образотворчого мистецтва (École des Arts Plastiques de Paris).

За матеріалами biggggidea.com та grant.uart.eu.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар