4+

У кожного під ліжком

Оксана Давидова

Катерина ЄГОРУШКІНА. Наш підліжковий космос / Ілюстрації: Поліна УГАРОВА. – Харків: Vivat , 2023. – 80 с.
Уподобань: 5

Чи пам’ятаєте ви себе крихітними малючками? Ну, такими, які засинають на руках мами, будують вежі з кубиків та досліджують космос під ліжком? Здається, багато хто забув про ті часи. І як тоді зрозуміти такого самого малючка коло себе? Тільки зануритися в його світ та у світ теплої родинної любові, ніжно, тремтливо і з гумором описаний Катериною Єгорушкіною у її книжці «Наш підліжковий космос».

Хоча я почала не з того боку. Певно, це все ж книжка для малят. Адже саме в тому віці, коли світ – захоплива загадка й таємниця, дітлахи люблять роздивлятися інших крихіток, дивитися про них мультики й слухати чи розглядати книжки, у яких ідеться так само про малючків та про їхні малючкові пригоди! І не тільки пригоди, а й про клопоти, здивування і навіть винаходи. А як бонус – ви, читаючи ці історії вголос своїй дитині, й самі зануритеся у теплий і затишний світ залюбленого дитинства.

У якусь мить ці історії нагадали мені «Ясоччину книжку» Наталі Забіли. Так само, споглядаючи дійсність очима дитини, ми занурюємося в дитячий світ, читаючи «Наш підліжковий космос». Ой, щось я все про дорослих. Певно, мені просто сподобалося згадувати своє дитинство. А ось дітлахам ці всі розповіді про раннє дитинство Ромчика – від народження і до кількох невеличких років – та про його старшу сестру Даринку видадуться кумедними, затишними й спонукатимуть до порівняння своєї родини й Ромчикової сім’ї, а ще – у дітей точно з’явиться багато запитань і пропозицій! Будьте готові, батьки!

Катерина Єгорушкіна – не лише письменниця, а й психологиня та арт-терапевтка, а цю книжку писала, спираючись на свої знання та досвід і фахівчині, і мами. Тож не дивно, що у книжці в м’якій формі вводяться і психологічні поради для батьків – ненав’язливі та насправді дієві. Наприклад, прочитавши розділ «Про ніжність», певно, кожен із вас задумається – яка ж у вас ніжність та як ви її проявляєте, яка ваша мова любові, і це допоможе вам ще краще проявляти свої почуття. А розповідь «Дитячий садок» допоможе вашому малюку підготуватися до першого відвідування дитсадка. Загалом книжка показує, що до дитячих витівок та дрібних проблем можна ставитися, як до кумедних пригод.

Сама книжка розбита на коротесенькі оповідання. Дитина точно не втомиться слухати історію від початку до кінця. А скоріше проситиме прочитати ще й наступну. Мова творів проста, речення короткі, словник – дитячий. Усе – для легшого сприйняття малюками.

Хочу відмітити чудові ілюстрації Поліни Угарової. Надзвичайно милі, теплі, живі, виконані з фантазією і при тому дуже реальні, персонажі впізнавані. Тут ви точно не сплутаєте козу з курочкою (так, і про кіз розповідь теж є, хоч і дещо несподівана!).

І, гадаю, прочитавши цю книжку кожен із вас – і дорослий читач, і маленький слухач – зазирне під ліжко, щоб побачити – чи не зароджуються ще там нові зірки? Бо, скажемо по-правді, кожному з нас потрібен власний космос.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар