Відомі переможці премії «Книга року BBC-2023»


14 грудня «ВВС Україна» оприлюднила імена переможців літературної премії «Книга року ВВС» за 2023 рік, яка проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Журі обирало переможців з-поміж 5 фіналістів, які увійшли до коротких списків «Книги року ВВС-2023».

У дтячій номінації цього року премію присудили Іванові Малковичу за книжку «Анна Ярославна: київська князівна – королева Франції» (Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2023). Проілюстрували видання легендарні художниці Катерина Косьяненко та Катерина Штанко.

Ілюстрація Катерини Косьяненко

«Кілька років тому в резиденції Анни Ярославни у Санлісі під Парижем мене попросили створити дитячу книжку про королеву Анну – з гарними малюнками, і щоб це були мовби запитання-відповіді про життя Анни Ярославни, з усіма більш-менш відомими фактами й леген­дами, – розповідає автор книжки Іван Малкович. – “Але як їх подавати, коли наші історики мало не щомісяця спростовують одне одного? – риторично подумав я. – Деякі факти мають дуже різні тракту­­вання, як-от зображення в Софії, рік народ­ження, історія з Євангелієм і чимало іншого…” Тож тепер перед вами мовби два потоки оповіді – літописний і казковий, адже за часів Анни цю історію зобразили б у “літописному” стилі, а сьогодні кожен із нас може проілюструвати її на свій лад».

Ілюстрація Катерини Штанко

Нагадаємо, що книжка Галини Ткачук «Блакитний записник» також увійшла до посібника «Живі письменники. Як говорити з дітьми про війну та мир».

У номінації «Есеїстика» перемогла книжка Ростислава Семківа «Пригоди української літератури (від романтизму до постмодернізму)» (Київ: «Темпора», 2023).

А найкращою художньою книжкою року визнали роман Євгенії Кузнєцової «Драбина» (Львів: «Видавництво Старого Лева», 2023).

Цього року до журі премії «Книга року ВВС» увійшли: Віра Агеєва, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Світлана Пиркало, письменниця, радниця з питань культури ЄБРР; Віталій Чепинога, блогер; Віталій Чернецький, професор Канзаського університету; Марта Шокало, головна редакторка BBC Україна.

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію в розмірі гривневого еквівалента £1 000.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар