Заржицька Еліна | Письменники


Письменниця, драматургиня, журналістка, громадська діячка. Народилася й мешкає в місті Дніпро (раніше – Дніпропетровськ). Пише казки, пригодницькі та історичні повісті для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку.

Авторка майже двох десятків книжок, у тому числі – історій про китеня Тимка, «Три сходинки голодомору» (2009, Дніпро), «Старий Луг над Дніпром. Казки та легенди» (2013, Луцьк), «Легенди про козаків» (2016), «Що ми знаємо про себе? Оповідки про організм людини» (2019) та ін. Співавторка понад п’ятдесяти збірок, авторка, керівниця проекту та укладачка аудіозбірника «Письменники Дніпропетровщини – шкільним бібліотекам» (2012). Авторка проекту, упорядниця та співавторка збірки творів сучасних українських авторів для дітей «Вишиванка для сонечка» (2018).

За мотивами казок Еліни Заржицької дитячі колективи створили 9 мультфільмів: «Як вуж намагався гадюкою стати», «Хоробре мишеня» (з японськими титрами), «Про маленького метелика» (спільний проект Україна – Словенія), «Про самотнього кабанчика» та електронні комікси «Хоробре мишеня» та «»Про самотнього кабанчика» англійською, французькою та німецькою мовами.

Нагороджена особливою відзнакою Журі Третього Всеукраїнського конкурсу сучасної радіоп’єси «Відродимо забутий жанр» (2010, Київ). Дипломантка Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» за роман для дітей «Китеня Тимко та Капітан Теревенько» (2011, Київ). Лауреатка міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2015 рік. Отримала ІІ премію в номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва» ІІІ Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей «Корнейчуковська премія» (2015, Одеса). Дипломантка Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф» (2016, Чернігів), лауреатка премії ім. В. Підмогильного (2016, Дніпро), Міжнародної літературної премії «Сад божественних пісень» ім. Григорія Сковороди (2017), «Коронації слова 2018» у номінації «Вибір видавця» за роман «Убити Антиципатора». Посіла третє місце в патріотичному літературному конкурсі Дніпропетровщини імені Валер’яна Підмогильного (в номінації «Проза») і перше місце в Міжнародному конкурсі «Невідома українська література» (2018, Канада). Нагороджена медаллю ім. Івана Мазепи за значну патріотичну діяльність (2017) та міжнародною медаллю ім. Олександра Довженка (2019, разом із Ольгою Рєпіною за роман «Убити Антиципатора»).

У 2017 році окремі твори Еліни Заржицької увійшли до оновленої шкільної програми з вивчення української літератури за 7 клас.

Казки письменниці перекладені російською, вірменською, азербайджанською та словенською мовами.

Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: