БараБука – у короткому списку Премії Читомо


18 жовтня під час події на українському національному стенді у межах 75-го Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили короткий список Премії Читомо. З-поміж інших гідних кандидатів і кандидаток у номінації «За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання» за перемогу змагатиметься проєкт «BaraBooka. Простір української дитячої книги».

Його представило міжнародне журі Премії, яке складається із семи експертів у галузі книговидання та літератури. Серед них – представники як українських, так і міжнародних інституцій галузі.

Короткий список Премії Читомо оголосили у 3-х номінаціях:

Номінація «Трендсетер видавничого ринку»:

Номінація «За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання»:

  • BaraBooka;
  • онлайн-бібліотека книг шрифтом Брайля міжнародного благодійного фонду «Здоров’я майбутнього»;
  • головна редакція літературних програм та радіотеатру Радіо Культура;
  • Youtube-канал «Шалені авторки»;
  • ГО Translatorium.

 Номінація «Амбасадор української книги»:

Фото: Читомо

«Усі номінанти цієї премії – герої. Я не можу стримувати емоції, коли говорю про українських письменників, особливо про загиблих письменників. […] Ми повинні об’єднати наші сили проти несправедливості», – розповіла віцепрезидентка Міжнародної асоціації видавців, членкиня журі Читомо Ґванца Джобава.

«Цією премією ми засвідчуємо повагу та вдячність українцям. Це заклик до них продовжувати видавати книжки. Попри обставини, вони продовжують це робити», – сказав виконавчий директор Німецької асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Петер Краус фон Клефф.

«Кожен проєкт унікальний – тут можна знайти як нішеві видавництва, так і великі, молоді ініціативи і давно відомі бренди, компанії зі Льова, Києва, Хмельницького, Харкова. Це показує не лише географію, але й величезні зусилля кожного номінанта. І це приклад, який можна наслідувати», – наголосила співзасновниця Читомо Ірина Батуревич.

Також журі конкурсу, за підтримки спонсорів Премії та з огляду на сильні заявки, прийняло рішення про вручення додаткової спецвідзнаки від Журі. Подробиці будуть оголошені окремо. Грошова винагорода складатиме по 4000 євро у кожній із п’яти номінацій.

Нагадаємо, що окрім цього відбудеться вручення Спеціальної відзнаки Франкфуртського книжкового ярмарку, що передбачатиме не лише грошову винагороду, але й стендову участь у Франкфурті у 2024 році.

Після оголошення коротких списків розпочинається заключний етап, коли члени журі обирають переможців Премії шляхом оцінювання в кожній із номінацій.

Урочиста церемонія вручення Премії Читомо за участі фіналістів конкурсу та членів журі відбудеться 2 листопада 2023 року у Києві. Результати Премії будуть опубліковані у відкритому доступі й на сайті Читомо.

Детальніша інформація у Положенні про Премію Читомо.

Нагадуємо, Премію засновує медіа про книжки «Читомо» за підтримки Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels), Франкфуртського книжкового ярмарку та Міністерства культури й медіа Німеччини.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар