Про проект

pro_proektПроект підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» – перший український універсальний інформаційний ресурс про видання для дітей та юнацтва.

Чого прагнемо

БараБука мріє про ВЕЛИКЕ: щоб світ постійно ставав кращим. А оскільки чарівних пігулок для цього в аптеках досі не продають, БараБука покладає надії на добрих, справедливих, сміливих, відповідальних та розумних людей. Вони ж просто так, нізвідки, не беруться. Вони виростають такими зі щирих і допитливих дітей.

«Хочеш змінити світ – сам стань цією зміною», – сказав колись мудрець Ганді. Кожна дитина швидше за будь-якого дорослого може стати такою зміною. Для цього вона має виростати в любові та на взірцевих прикладах. Людство постійно, різними способами «укладає» такі взірці – починаючи від усних переказів і аж до новітніх цифрових ґаджетів. Найпоширенішими, звісно, є і будуть Книги.

Дуже важливо обирати для дітей справжні Книги…

Що таке книги без фальшу, як вони впливають на дітей, на світ, що й навіщо сьогодні варто читати дітям, – це разом із письменниками, психологами, літературознавцями, філософами, провідниками громадської думки, а також і з самими дітьми досліджує БараБука.

Різноманітні за підходами розділи ресурсу розраховано на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі приймати рішення щодо вибору книжок, до фахової спільноти науковців, педагогів, бібліотекарів. На сторінках БараБуки можна прочитати як відгук дитини-читача, так і рефлексію доктора наук.

У центрі уваги БараБуки – вітчизняні автори, ілюстратори, перекладачі. Поміж тим можна дізнатися й про світові контексти і шляхи розвитку книговидання для дітей, а також про прийоми заохочення дітей до читання.

Команда

Над проектом працюють відомі в Україні вчені, критики, редактори та письменники.

Очолює редакцію книго- й дітолюбів критикиня, редакторка, учасниця журі конкурсів дитячої книги, авторка книжок для дітей Тетяна Стус (ЩЕРБАЧЕНКО). Головна редакторка порталу – Анна ТРЕТЯК. У Просторі також працюють знавчиня дитячої літератури, редакторка Ольга КУПРІЯН, письменниця, літературознавиця Галина ТКАЧУК, заводійка книгоподій Анастасія МУЗИЧЕНКО і провідниці бібліо-простору Марія АРТЕМЕНКО та Ольга СІЛАКОВА, а також провідна редакторка видавничих проєктів БараБуки Юлія ПІДМОГИЛЬНА.

За якістю БараБуки уважно стежать члени Експертної ради:

Людмила ГРИЦИК, доктор філології, професор, завідувач кафедри теорії літератури, компаративістики і літературної творчості Інституту філології Київського національного університету імені Т. Шевченка; Емілія ОГАР, професор кафедри видавничої справи та редагування Української академії друкарства; Сергій ІВАНЮК, головний редактор журналу «Однокласник», письменник, журналіст, критик і перекладач, викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Наталя МАРЧЕНКО, книгознавець, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень НБУВ; Сергій РУДЕНКО, телеведучий, книгознавець, головний редактор книжкового сайту «Буквоїд»; Олег ДЕГТЯРЕНКО, голова Фонду культури та інновацій «Футура», засновник компанії «Електронні архіви України»; Оксен ЛІСОВИЙ, директор Національного центру «Мала академія наук України»; Дмитро СТУС, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка; Марія СЕМЕНЧЕНКО, журналіст, книгознавець.

На порталі

  • Оприлюднюємо фахові оцінки видань, що їх сьогодні пропонують українські видавництва (новинки та видання минулих років, які можна знайти у книгарнях чи в бібліотеках) – для тих, хто обирає, що читати дітям та підліткам;
  • Розмірковуємо про правильний вибір книжок, про потребу та користь читання для дітей і підлітків – інтерв’ю з українськими та зарубіжними психологами, педагогами, письменниками, художниками, літературознавцями;
  • Спілкуємося з найкращими авторами, ілюстраторами, видавцями та дослідниками дитячої книжки – про дитинство та дитячість, читання і творчість, виховання та розвиток;
  • Розповідаємо про переможців українських змагань серед видань для дітей та юнацтва;
  • Гортаємо взірцеві закордонні видання для дітей;
  • Підказуємо, де можна знайти захопливі читанки, слуханки та розвивалки в мережі та крамницях;
  • Отримуємо запрошення на знакові події в галузі дитячого книговидання (презентації нових книжок, книжкові виставки, літературні конкурси, персональні запрошення на заходи БараБуки);
  • Дискутуємо та ділимося враженнями про книжки;
  • Усі разом плекаємо дітей та змінюємо світ на краще 😉

Засновники проекту – Тетяна Стус (Щербаченко) та Фонд культури та інновацій «Футура».

Print Form