Ткачук Галина | Дослідники


Письменниця, літературознавиця, викладачка. Народилася 27 серпня 1985 року в Хмельницькому, живе в Києві. Вивчала літературознавство й історію літератури в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», в аспірантурі досліджувала образ міста в дитячій літературі. Працювала редактором літературного додатку журналу для підлітків «Однокласник». Окрім роботи в команді БараБуки, викладала рідну мову, літературу та основи літтворчості для молодших школярів альтернативної школи. Від 2017 є натхненницею і керівницею літературного гуртка «Написатор». Вигадує і записує історії відтоді, як себе пам’ятає. Має особливий пієтет до білок.

Авторка повістей для дітей «Вікно до собаки» (2011), «Вечірні крамниці вулиці Волоської» (2014), «Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака» (2019), книжок-картинок для читачів-початківців («Великодній пікнік», «Гойдалка під кленом», «Синя коробка», «Зелена білка», «Моя найтихіша книжка»), збірки оповідань «Тринадцять історій у темряві» та пізнавальних книжок «Школознавство» і «Книжка про сміття» (у співавторстві із авторами-підлітками).

Від 2017 року співпрацює з видавництвом «Ранок». Галина Ткачук є редакторкою дбайливої серії для самостійного читання «Читальня».

Повість «Вечірні крамниці вулиці Волоської» з ілюстраціями Наталки Пастушенко стала переможцем книжкового рейтингу «ЛітАкцент року» у номінації «Проза й поезія для дітей», потрапила у список топ-6 найкращих видань для дітей від порталу БараБука, а також у топ-10 найкращих книжок за «Рейтингом критика». Книжка «Тринадцять історій у темряві» (видавництво «Темпора») отримала премію «Дитяча Книга року BBC 2016». Повість «Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака» увійшла у фінал премії «Дитяча Книга року BBC 2019». «Книжка про сміття» отримала відзнаку «Варто читати» від незалежного журі Топу БараБуки.

Володарка першої премії Всеукраїнського конкурсу на найкращі твори для дітей «Золотий лелека» та відзнаки «Золота пір’їнка» від дитячого журналу «Ангелятко». Стипендіатка Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia».

Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Читайте також інтерв’ю: Книжка як дія, або «Сміття від А до Я…»

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: