Відгуки Дитячого журі БараБуки – 2018

Автор: Галина Ткачук


Уже традиційно скласти топ найкращих дитячих, підліткових та родинних видань БараБуці допомагають діти. А саме – юні письменники та письменниці з літгуртка «Написатор».

Ми попросили учасниць молодшої групи гуртка обрати в бібліотеці БараБуки цьогорічні книжки на свій смак і написати невеличкі читацькі відгуки. Щиро сподіваємося, що юним читачам та їхнім батькам думки нашого Дитячого журі можуть стати у пригоді під час вибору наступної книжки. А для авторів, ілюстраторів та видавців ці відгуки – гарний шанс отримати безпосередній дитячий фідбек про свою роботу та про читацьку насолоду, яку вона дарує.

Ганна Губарець

Галина Вдовиченко, Христина Лукащук, «Сова, яка хотіла стати жайворонком» (Чорні вівці)

Ця книга про двох друзів – Сову та Жайворонка. Сова захотіла стати Жайворонком, щоб на власні очі побачити всю ту красу, про яку їй розповідав Жайворонок. А Жайворонок хотів дізнатися, як воно – літати під зорями. Але очі Сови не пристосовані до сонячного світла, тож вона мусила одягати сонячні окуляри. А Жайворонку вночі було страшно.

І вони зрозуміли, що краще залишатися самими собою. І справжній дружбі це не завадить. Саме ця думка і є найважливішою в книжці. І в житті також треба бути собою і намагатися розуміти інших, але не намагатися стати ними.

Ілюстрації в книзі суперські, як і сама розповідь. Добре, що книга вся в малюнках, бо дітям так легше – коли багато малюнків і менше тексту. І ще малюнки допомагають краще уявити, як все відбувається. На малюнку навіть видно, як Жайворонку страшно. Мені найбільше сподобався малюнок, де Сова в окулярах. Вона виглядає там, як якийсь менеджер.

Цю книжку можуть батьки читати маленьким дітям і показувати їм все на малюнках. Тим, хто вже вміє читати сам, теж буде цікаво, бо історія класна!

Надія Марченко

Надьожна, «Зуб» (видавництво «Книгаренька» + Літературна агенція «BaraBooka»)

Мені сподобалася ця книжка, вона надихає ходити у стоматологію і надихає до пригод. І якщо ви хочете, щоб ваш зуб подорожував, як у цій книжці, то чистіть зуби та відвідуйте стоматологію, їжте менше солодкого і більше фруктів.

А ще ця книжка надихає бути космонавтом, капітаном чи піратом, музикантом, пожежником, балериною, футболістом, менеджером і касиром. Тут смішні ілюстрації, вони про зуб, який вдягається у різні костюми.

Соломія Костенко

Романа Романишин, Андрій Лесів, «Я так бачу» (ВСЛ)

Ця книжка дуже цікава, проте довго читається. «Я так бачу» – книжка наукова. У ній пишуть про очі.

Дар’я Кондратенко

Ольга Купріян, Оксана ДрачковськаСуперклей для вази» (Ранок)

Ця книга про те, як батьки одного хлопчика посварились, і внаслідок сварки ще й розбилася мамина улюблена ваза. Мама почала плакати. Хлопчик думав, що вона сумує через вазу, і почав шукати клей. Але мама сумувала не за вазою, а тому що посварилася з татом. Або тому, що він не дарував їй квіти. І в кінці всі помирилися. Тато приніс мамі квіти. І все!!!

Ксенія Воробей

Анастасія Волховська, Яна Фефелова, «Афиновий ведмедик» (Віват)

Сьогодні я прочитала книгу «Афиновий ведмедик. Календар мрійників». Авторка Анастасія Волховська, художниця Яна Фефелова. Я пропоную цю книжку тим, хто любить відзначати якісь свята. Там про ведмедика, який кожного місяця і кожного дня відзначає якесь свято.

Ще в книжці прикольні ілюстрації. Яна Фефелова малює з інтонацією.

Мені ця книга до вподоби. Усе так смішно відбувається, ведмідь усе щось вигадує і вигадує, вигадує і вигадує, що б йому на цей день відзначити.

 

Оксана Була, «Туконі. Мешканець лісу» (ВСЛ)

Книжка «Туконі – мешканець лісу» сподобалася мені тим, що туконі щось чаклує зі своїми друзями. Авторка та ілюстраторка Оксана Була, вона присвятила цю книжку зламаним деревам.

Мені сподобались ілюстрації. Там про те, як туконі-мандрівник зі своїми друзями рятує зламане дерево за допомогою чарівних рослин у шкаралупі.

Я пропоную читати цю книжечку тим, хто любить рятувати дерева.

Анна Нагорна

Очам не вірю/Eyes On Stalks, ідея Катерини Сінченко, ілюстраторка Анастасія Євтушенко (Маміно, Дух і Літера)

Мені здається, ця книга для дітей віком 6–7 років. Хоча її можна порадити усім.

У цій книзі розповідається про те, як кажемо ми, наприклад: кусати собі лікті. Та як кажуть англійською мовою: to cry over split milk. Також там пояснюються, що цей чи інший вислів означає.

Тепер про ілюстрації. Вони дуже смішні, і ще вони відповідають тому, що написано на тій чи іншій сторінці.

Мені сподобалася ця книга.

 

Катерина Сад, «Ідея на мільй000000н» (ВСЛ)

Книга для дітей 3–5 років. Сюжет дуже цікавий та смішний. Добрий кінець.

Ілюстрації прекрасні, просто суперські. Герої теж дуже добрі, смішні та веселі. Також вони дуже кмітливі, мені вони сподобалися.

Ця історія викликала у мене сміх, почуття добра та перемоги. «Ідею на мільй000000н» рекомендую.

Анна Шишова

Віталій Бугара, «Більше за Всесвіт» (Маміно)

Ця книжка для маленького віку (4–5 років). Героїня цієї книги – Аліса, в неї є кішечка Соня. У цій книзі розповідається, що тато великий, а Аліса маленька. Вони часто ходять до зоопарку, там слон великий, а вони – низькі. Слон розповідає, що він подолав великий шлях на ще більшому транспорті, ніж він. Але цей транспорт менший, ніж гори. Гори менше, ніж Земля у багато разів. Та Аліса сумнівається, що Земля велетенська. Але тато каже, що є щось більше, ніж Земля, що це Всесвіт. Але Аліса знає точно, що початку та кінця немає у материнської любові. Ця книга дуже захоплена.

 

Фото: Анна Третяк.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар