Купріян Ольга | Команда


Провідниця Простору линв та міток

Літературна критикиня, письменниця, співзасновниця щорічного «Рейтингу критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року», «права лапа» БараБуки. Народилася у травні 1988 року. За освітою – магістр філології «Києво-Могилянської академії». Мама маленької Ясі. Живе і працює в Києві.

Серед зацікавлень – ґендер, студії пам’яті, компаративістика, епоха Бароко, дитяча й підліткова література, старі родинні фотографії, чорниці. Статті, огляди, інтерв’ю та рецензії публікувалися в різних періодичних виданнях. Окрім того, має книжкову колонку «Модна читанка» в журналі для підлітків «Однокласник», а також веде блоґ, присвячений дитячим і підлітковим книжкам.

Авторка повісті для підлітків «Солоні поцілунки» (ВЦ «Академія», 2016), що ввійшла в короткі списки «ЛітАкценту року» та отримала відзнаку «Рейтингу критика» за найкращий дебют. У 2018 році вийшли книжки «Беркиць проводжає дідуся» (серія «Читальня», видавництво «Ранок») і «Суперклей для вази» (серія «Слухай серцем», «Ранок»). У 2019 році у спільному проекті літагенції «BaraBooka» і видавництва «Ранок» вийшла ще одна книжка на тему бобрів – «Боброго ранку!» з ілюстраціями Марини Шутурми, а також книжка-картинка «Мамонт» із ілюстраціями Грасі Олійко. Оповідання «Майори» ввійшло в електронну збірку «Окуляри і кролик-гном», доступну для вільного завантаження на сайті видавництва «Братське».

На замовлення «1+1 Media» та видавництва «Книголав» написала «Щоденник Лоли» (2018), книжку-приквел до популярного серіалу «#Школа». На презентацію книжки та зустріч із героями серіалу під час Форуму видавців у Львові прийшло близько 4 тисяч людей. Книжку відзначило журі премії «ЛітАкцент року 2018».

У співавторстві з журналісткою Яніною Соколовою написала книжку для дорослих «Я, Ніна» (2019), яка отримала відзнаку BookForum Best Book Award 2020 у категорії «Сучасна українська проза».

2021 року у «Видавництві Старого Лева» вийшла книжка «Мирослава та інші з нашого двору».

У 2023 року вийшла українсько-польська книжка-картинка «Муркиця загубилася. Zagubiona Mruczusia», що описує досвід вимушеної еміграції під час російсько-української війни. Польський переклад зробила Анета Камінська. Книжка вийшла завдяки стипендійній програмі «Pogranicze».

Любить купувати й дарувати книжки, особливо дитячі. Не здатна назвати улюбленого письменника, зате завше готова перерахувати з десяток книжок, які перевернули її світ.

Олі Купріян писати листи із запрошеннями БараБуці висвітлювати події та явища в українській дитячій літературі.

Візитівка Ольги в інтернеті.

Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: