Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (4+)

Автор: БараБука


Книжки для дошкільнят мають найрізноманітніші формати. Тут і книжки-розглядайки, ускладнені порівняно з малявськими картонні вімельбухи, книжки-картинки, дитяча проза і поезія. На черзі – друга порція дитячих новинок теплого сезону.

Читайте також: Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (0+)

4+

Анстасія Волховська. Афиновий ведмедик: календар мрійників (Віват)

Це книжка-календар, яка не лише розповість про пори року, а й навчить мріяти і знаходити радість у кожному дні. Афиновий ведмедик разом із хлопчиком – затяті мандрівники і вигадники. Кожен їхній день присвячений незвичайній справі, яка робить день особливим: день розглядання неба крізь кольорові скельця, день польотів на парасолі, день обміну таємницями тощо. Історію про мандри двох друзів можна прочитати за раз, але краще розгортати якомога частіше, щоб усі дні в році були радісними.

Юрій Нікітінський. І прийшли пінгвіни (Віват)

Ця книжка для тих, хто любить жартувати, фантазувати і вигадувати чудернацькі історії. Адже тільки такий читач щиро порадіє за її головних героїв – київського школяра Вані Овалова і пінгвіна Міхельсона. Останній щозими прилітає до друга, і вони разом стріляють з гармати, виступають на рок-концертах і навіть літають у космос.

Оксана Лущевська, Яна Гавриш. Безхвоста (Віват)

Перша українська графічна повість для дітей про дружбу й суперництво, інтриги і заздрість. Книжку вирізняє не лише новий формат для дитячої повісті, а й художнє оформлення. Це історія про дівчат, які грають у виставі «Рукавичка» в арт-студії. На роль Лисички претендують одразу дві дівчинки. У когось є гарний костюм, але не вистачає хитрості, а для когось інтриги – це природно і запросто. Чим же завершиться вистава, коли за лаштунками справжня драма?

Галина Вдовиченко, Христина Лукащук. Сова, яка хотіла стати жайворонком (Чорні вівці)

Часом може здатися, ніби десь краще ніж удома, і робить хтось правильніше за тебе, і життя у когось цікавіше. Проте цікавіше не завжди означає краще для тебе. Сові з книжки Галини Вдовиченко теж думалось, що вдень у лісі ліпше і через своє нічне життя вона все найважливіше пропускає. Проте спробувавши пожити інакшим життям, як жайворонок, переконалася: Сові – совине, Жайворонку – жайворонкове.

Читайте також: Знайти себе: 5 дитячих книжок-підказок

Таня Стус, Надія Кушнір. Моя Ба (Ранок)

Делікатна оповідь про зв’язок між поколіннями, про любов, яка не має фізичних меж, та про чарівний Будиночок всередині кожного, де зберігаються спогади про найдорожчих.Трохи бешкетна, трохи меланхолійна історія оповідачика та його чи її Ба, їхніх секретиків та вигаданих ними ігор змушує всміхнутися, згадати щось приємне про своїх близьких і насолодитися часом разом із ними.

Галина Ткачук, Христина Лукащук. Зелена білка (Ранок)

Інколи, щоб отримати те, що хочеш, варто лише трохи почекати… Але чи так це просто, як здається? Може, варто спробувати досягти свого хитрощами? Безпосередня як п’ятирічка історія про Найбажанішу Іграшку нагадує про власні пустощі, а разом із тим змушує подумати, на що ми готові піти, аби отримати бажане.

Ольга Купріян, Оксана Драчковська. Суперклей для вази (Ранок)

Хочемо ми цього чи ні, але непорозуміння та сварки є частиною життя. Добре було б їх уникати, а якщо не виходить? Ольга Купріян розповідає історію про конфлікт дорослих очима дитини, а також про суперклей для того, що постраждало через сварку – чи то для вази, а чи й для стосунків.

Анна Хромова, Ірена Панаріна. Титепетль сердиться (Ранок)

Ще одна «конфліктна» новинка літа – оповідання Анни Хромової «Титепетль сердиться». Поганий настрій, що переростає в бажання дошкулити світові, може стати причиною чималих негараздів. То як вчинити, коли розриває від гніву? І що робити, якщо надмір емоцій все ж призвів до небажаних наслідків? Книжка із серії «Слухай серцем» покликана допомогти проговорити ці питання та знайти відповіді на них.

Віталій Бугара. Велике серце (Ранок)

Зворушлива історія про хлопчика з хворим серцем, проте з великою силою духу і любові. Шукаючи тварину з найбільшим у світі серцем, яка змогла б зцілити малюка, він сам віддає останні свої сили тим, хто цього дуже потребує. Щоразу віддаючи часточку свого серця іншим, хлопчик стає прозорішим, проте це і є шлях до одужання. «Велике серце» – притча про те, що віддаючи щиро, ми насправді отримуємо в рази більше.

Читайте більше про серію «Слухай серцем» в огляді.

Світлана Дорошева, Ольга Черепанова, Ольга Дегтярьова. Велетень прокинувся (Glowberry)

Це вже друга книжка Світлани Дорошевої про маму, яка поспішає додому до свого синочка Лесика. Цього разу їй на заваді стає велетень, який так довго спав, що на ньому встигли побудувати ціле місто. Історія допоможе малюкам менше хвилюватися, коли батьки їх лишають у садочку або ж із іншими дорослими, а також бачити в буденних справах чарівні перетворення.

Оксана Стехіна, Наталія Самойленко. Що в тарілці (Glowberry)

Книжка про здорове харчування дітей видавництва «Glowberry» складається з двох частин. З одного боку –історія для дітей про дівчинку Марту, яка їла цукерки і зовсім не хотіла суп. З іншого боку книжки вміщена корисна інформація для батьків про принципи здорового харчування, важливість води в раціоні, його різноманітність тощо. Приємним бонусом є варіанти сніданків, обідів і вечерь від Даші Малахової.

Алла Гутніченко, Юлія Коломоєць. Незвичайні професії (ВСЛ)

В основу цього віммельбуху покладено історію про хлопчика Андрійка і його незвичайну родину. Кожен у ній має цікаву і рідкісну професію: флорист, палеонтолог, пасічник, тітестер, обіймач панд і т.д. Андрійко розповідає про особливості професій і знаряддя, які потрібні фахівцеві. Усі зображення мають підписи, тож читач може легко вивчити назви порід собак і навчиться їх розрізняти. Те саме з сортами чаю і квітами. Цікаво, а ким же стане Андрійко, коли виросте?

Олег Чаклун. Монстри, що живуть у шафах (Фонтан казок)

Якось в одній шафі опиняються дівчинка Веселинка і братик її Івась разом із монстрами, які бояться людей. Вони переконані, що люди страшні і кровожерливі, хоч ніколи з ними не перетиналися, так само як і діти вірять у хижих монстрів. Казкар Олег Чаклун розповів кілька чарівних історій, які допоможуть читачикам побороти свої страхи, хто б вони не були: монстрики чи людські дитинчата.

Олена Колінько. Шпалереон (Фонтан казок)

Пригодницька повість про дітлахів, яких затягнуло у шпалери, тобто у фантастичний світ дивовижних істот. Золотаві візерунки на стінах класної кімнати допоможуть героям дізнатися більше одне про одного та відкрити нові риси в самих собі.

Читати про книжки для 0+ та 7+.
Далі буде…

Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (11+)

Коротко про головне: найцікавіші новинки дитЛІТА (15+)

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар