Доповнена Аліса


Мало який супермаркет може похвалитися виданням книжок. Втім, нещодавно одна з великих мереж наважилася на експеримент – видання єдиної книжки, щоправда, з низкою бонусів.

Зокрема одним із бонусів є додана реальність. Чергове втілення Керролової «Аліси в Задзеркаллі» ілюстроване безпрограшною для масмаркету українською художницею Євгенією Гапчинською. Її пухкенька рожевощока білявка Аліса завдяки 148-мегабайтовому додатку жваво рухається на радість читакам, а точніше – слухакам видання. 

Перша книжка цього проекту, «Аліса в Країні Див», мала рекордні для України продажі – 275 тис. примірників, і їх вистачило не всім охочим.

Тож нової книги, «Аліса в Задзеркаллі», надрукували вже 350 тис. Завдяки «Live Animations» у першій книзі оживала обкладинка і п’ять ілюстрацій, а в новій, окрім обкладинки, оживатимуть десять ілюстрацій.

Виняток підтверджує правило: високі наклади в дитячій літератури можливі за умови несподіваних каналів продажів та неочікуваного втілення. У доповнену реальність, до речі, вкладено близько 50 тис. доларів – бюджет для середньостатистичної книжки фантастичний. Цю дорогу іграшку видала корпорація «ArtNation», яка опікується українськими брендами в галузі культури та шоу-бізнесу. До речі, нещодавно клієнткою корпорації стала дитяча ілюстратора року за версією експертів Барабуки Надія Кушнір зі своїм «Гусьом». 

БараБука промоціює та всіляко вболіває за неперекладні українські твори, тож поцікавилася в продюсера книжки, Едуарда Ахрамовича, чи планує він видавати книжки українських авторів. Втім, як виявилося, очікувати таких же успішних проектів із класиками чи з сучасними авторами від «ArtNation» не доведеться, адже, за словами продюсера, «в нас немає авторів-брендів, тому в них треба вкладати величезні кошти». Щоправда, пан Едуард не виключає, що за умови державного фінансування компанія може зайнятися вітчизняною літературою.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар