Фестиваль «СЛОНіЯ» знову переносять


Дитячий фестиваль «СЛОНіЯ», що мав відбутися 28–31 травня у Львові, знову переносять. Цього разу причиною називають не хитку ситуацію в країні, а брак коштів на проведення. Про це йдеться в заяві Олександри Коваль на сторінці «Форуму видавців» у Фейсбуці.

«Ми зробили все, що в наших силах, щоб фестиваль відбувся. Але обставини поки що виявилися сильнішими і довелось скасувати “СЛОНіЮ” (…), – написала Коваль. – Нам просто не вистачило коштів на оплату всіх витрат, пов’язаних із проведенням: оренда приміщення і обладнання, охорона, реклама, друк, приїзд і проживання письменників та ілюстраторів, витрати на анімацію, сувеніри і подарунки. До цього ще потрібно додати кошти на те, щоб прийняти переможців всеукраїнського конкурсу дитячого читання “Книгоманія” з 20 областей України, які багато читали, щоб перемогти і приїхати до Львова».

За словами Олександри Коваль, Львівська міська рада виділила на проведення дитячого фестивалю 60 тисяч грн, іще стільки ж планувалося отримати від видавців-учасників книжкового ярмарку. Утім, багато хто відмовився через кризу. «Але навіть враховуючи цю допомогу, плановий кошторис перевищив 400 тисяч, – зазначила Коваль. – Оплата за обладнання зросла на 20%, за друк – у 2,5 рази, за охорону – на 50%, за матеріали для майстер-класів – у 1,5 – 2 рази… І навіть у борг ніхто нічого не хотів давати, все за попередньою оплатою… І книгоманів не було де поселити, оскільки в інтернаті виявилася накладка…».

Попри сумні новини, команда фестивалю не здається. Отак, читацький конкурс для школярів «Книгоманія» планують провести під час осіннього «Форуму видавців», що відбудеться 9–13 вересня. Щодо фестивалю «СЛОНіЯ» – організатори поки що думають: є ідея провести фестиваль узимку.

Нагадаємо, що торік організатори також мусили відмінити фестиваль, мотивуючи своє рішення «складною ситуацією та нестабільністю в нашій державі та з огляду на неможливість гарантувати безпеку учасникам та відвідувачам».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар