Кастинг білок для дитячої книжки Ірени Карпи


Ще наприкінці листопада минулого року письменниця й на сьогодні вже українська дипломат у Франції Ірена Карпа зізналася, що завершує роботу над дитячою книжкою.

На своїй сторінці у Фейсбуці вона оголосила пошук ілюстратора: «Друзі, шукаю ілюстраторів собі для книжки. За гонорар від видавництва, не на ентузязізмі. Є хто, хто по дитячому стьобу виступає? Кину шматки тексту в лічку, потім виберемо з мікро-ескізів». На цей заклик упродовж кількох днів назбиралося 118 пропозицій та рекомендацій як знаних ілюстраторів, так і початківців, а також художники, які ще не пробували своїх сил у книжковій ілюстрації. Тоді ж новостворене чернівецьке видавництво дитячої літератури «Чорні вівці» анонсувало з-посеред інших своїх зіркових авторів і Ірену Карпу.

карпа4

Наразі письменниця виконала обіцянку й виставила на суд своїх прихильників ескізи персонажів її майбутньої книжки: «Друзі. Як я й обіцяла, закінчую книжку “День усіх білок” у Різдвяний час… І відкриємо кастинг білок)))». За словами Ірени, найцікавішого претендента ілюструвати її історії про чорних білок визначать «лайки» прихильників, хоча «фінальне рішення за видавцем, звісно. У них є штатні ілюстратори, але мені цікавіше відкривати геть нові імена. Тому зараз це оупен-кол на фб».

До слова, навіть видавцям невідомі родзинки дитячої прози Ірени. Уважне око БараБуки зауважило, що на виставлених ескізах є білочки, дуже схожі на доньок письменниці. Чи це фантазія художників, чи фанати-ілюстратори з тексту книжки зрозуміли, хто прототип звірят, ми дізнаємося вже досить скоро. Із зіркової родини, крім Кучерявчика та Манюні, на ескізах є чи не найвідоміший цуцик української літератури – шарпей Карма.

Джерело: БараБука. Фото зі сторінок Ірени Карпи та видавництва «Чорні вівці»  у Фейсбуці.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар