Книжку про урбаністику для дітей доповнили відповідно до нових реалій


Пізнавальне видання «У міста є Я» доповнили новими розділами у зв’язку з новими реаліями, з якими все частіше стикаються її читачі й читачки. Перше видання побачило світ у 2021 році у видавництві «#Книголав» й відтоді здобуло чимало нагород, зокрема відзнаку «Топу БараБуки 2021» і відзнаку Болонського ярмарку дитячої книги 2022.

«У міста є Я» — це книжка-гід до пізнавальної подорожі у світ урбаністики для дітей разом із дорослими. Тепер видання має 17 розділів, чотири з яких – нові. Ці розділи з’явилися аби розкрити важливі задачі, що постали перед жителями міст під час повномасштабного вторгнення. Книга допомагає м’яко пояснити дітям зміни, що відбулися через війну.

«В Україні на вулиці рідко можна було побачити людей на кріслі колісному. Крім найсильніших, певно. Але українське суспільство дуже сильно змінила ця дурна війна. І говорити з дітьми про міста треба відверто, – переконана авторка проєкту Ірина Озимок. – Раніше тема доступності була наскрізною в книзі, бо люди з інвалідністю не живуть в “окремому розділі”. У першому виданні книги вже були люди з протезами, але коли 1 вересня діти підуть у школи, серед однокласників можуть бути ті, кого скалічила ракета. І емпатія та розуміння, чому треба боротися за доступні міста – завдання вже доповненої книги».

Також доповнена книжка «У міста є Я» зазвучала голосом Нати Жижченко, солістки гурту ONUKA, найпопулярніша пісня якої «Це моє місто…».

Розгорт із сайту knigolove.ua

За словами авторки, книжки в першому виданні більше не буде. Перевидання ж адаптоване до реальності, в якій ми живемо: «Там є розділ про війну. Про укриття, повітряну тривогу, яку не можна ігнорувати, про допомогу тим, хто вимушено поїхав з дому. Бо його вже нема. Про Маріуполь. І про Романа Ратушного. Бо саме такі рольові моделі важливі для розбудови нації» – написала Ірина Озимок.

Ірина Озимок – директорка програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та засновниця Міжнародного саміту мерів. На саміті зустрічаються українські й іноземні мери та фахівці з розвитку міст, інноватори, активісти, а головне – там народжуються нові рішення та партнерства. Вона також є амбасадоркою міжнародного руху Тесhnovation Girls в Україні, у межах якого школярки вчаться розробляти мобільні застосунки, що вирішують проблеми їхнього міста чи громади.

Також Ірина була ведучою програми «Громада на мільйон» та спецпроєкту «Мер під прикриттям» на телебаченні, а 2022 року випустила проєкт «ДНК міста» про відповідальних мешканців, які власними ініціативами та небайдужістю змінюють життя громади на краще.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар