Стартує грантовий проєкт із видання книжок-білінгв


Федерація європейських видавців та Український інститут книги запускають у Болоньї проєкт «Tales of EUkraine». Проєкт забезпечить українських дітей-біженців у Європі двомовними книжками, повідомляє УІК.

Федерація європейських видавців (FEP) та Український інститут книги (УІК) уперше представлять проєкт Tales of EUkraine (TEUk) на Болонському ярмарку дитячої книги 6 березня 2023 року о 15:00 у театрі BBPlus.

Проєкт TEUk фінансується програмою Європейської комісії Creative Europe і покликаний друкувати й розповсюджувати двомовні видання дитячих книжок для українських дітей, переміщених у європейські країни. Для європейських видавців це можливість підтримати українських колег і виявити солідарність із найбільш вразливими жертвами конфлікту, роблячи те, що вони вміють найкраще, тобто видаючи книжки.

Президент Федерації європейських видавців та Асоціації італійських видавців Рікардо Франко Леві повідомив: «Від початку російської агресії в Україні європейські видавці виявляють солідарність з українськими колегами. Ми вдячні Європейській комісії, яка визнала цінність проєкту Tales of EUkraine. Завдяки TEUk європейські видавці зможуть надалі допомагати українським біженцям і водночас підтримають відновлення в Україні».

Віцепрезидентка Федерації європейських видавців і президентка Польської книжкової палати Соня Драґа наголосила на культурній доцільності проєкту: «TEUk засвідчує солідарність європейських видавців з боротьбою України за демократію і свободу слова. Книжки можуть захистити українську культуру і свободу від ударів російської пропаганди, а проєкт Tales of EUkraine допоможе сотням тисяч українських дітей підтримувати зв’язок із батьківщиною і водночас інтегруватися в життя країн, які їх прийняли».

У рамках TEUk буде створено каталог з продажу прав на переклад понад 100 українських дитячих книжок, які можна придбати в різних європейських країнах, який буде розміщено, зокрема, на платформі Франкфуртського книжкового ярмарку. За підтримки своїх національних асоціацій видавці можуть придбати права на переклад книжок і видати їх. Після цього їхні національні асоціації викуплять велику частину надрукованих примірників, послуговуючись фінансуванням Creative Europe, а також здійснюватимуть нагляд за розповсюдженням книжок за рахунок мережі громадських організацій, державних установ та інших організацій.

Проєкт Tales of EUkraine триватиме три роки, до жовтня 2025. Партнерами Федерації європейських видавців у проєкті виступають: Асоціація італійських видавців (AIE), Польська книжкова палата (PIK), Німецька асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (BOEV), Асоціація румунських видавців (AER), Асоціація болгарських видавців (ABK) та Словацька книжкова палата (ZVKS). У ході реалізації проєкту буде залучено також інші асоціації.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар