Тренінг «Запобігання булінгу внутрішньо переміщених осіб в освітньому середовищі»


18 квітня лабораторія дитячого читання НЦ «Мала академія наук України» проведе тренінг «Запобігання булінгу внутрішньо переміщених осіб в освітньому середовищі» в рамках проєкту «Навчатися, щоб навчати». Тренінг стане в пригоді педагогічним працівникам закладів освіти, які працюють із ВПО.

Спікерки:
Анастасія Мельниченко, письменниця, громадська активістка, гостьова дослідниця Прінстонського університету, авторка онлайн-курсу «Школа без цькувань», Фулбрайтівська стипендіатка. Основна тема діяльності – вивчення булінгу та розробка антибулінгових програм для застосування в освітньому середовищі, дослідження впливу пропаганди розбрату на булінг в Україні.

Ірина Гищук, мандрівниця, журналістка, книжкова оглядачка, громадська активістка, голова правління ГО «Навчання просто неба», засновниця Фестивалю активного сімейного відпочинку «GoЙra!», мета якого інтеграція ВПО в місцеве середовище Івано-Франківська.

Модерує Тетяна Стус, завідувачка лабораторії дитячого читання НЦ «МАНУ».

Від квітня 2022 року ГО «Навчання просто неба» активно працює з дітьми-ВПО, дітьми військових та дітьми загиблих внаслідок війни, організовуючи різні види активностей: денні табори, позашкільні гуртки (проєкт «ФранКоло»), наметові табори та пригоди на природі на день. Мета проєктів – покращити психо-емоційний стан дітей завдяки активному дозвіллю на природі, соціалізувати та інтегрувати дітей-ВПО у приймаючу спільноту. Як інструмент використовуються підходи лісової педагогіки. Цього року в рамках діяльності ГО «Навчання просто неба» планується проведення сімейного спортивно-розважального фестивалю GoЙra! Family Fest, метою якого є мережування родин із Івано-Франківська та родин ВПО на основі спільних зацікавлень. Ірина Гищук розповість про практичні методики мережування на основі досвіду діяльності організації. Також поділиться важливими спостереженнями щодо дітей-ВПО.

Анастасія Мельниченко представить дві нові свої книжки на тему булінгу: методичні рекомендації для освітян щодо впровадження системної антибулінгової програми у школі «Школа без цькувань», у яких поєднані актуальні теоретичні матеріали з практичними рекомендаціями, також є розроблений календар рекомендованих заходів. Друге видання – «Зрозуміти (і здолати) булінг»: авторка детально аналізує причини й види булінгу, роль кожного учасника групи й ролі дорослих, які є модераторами соціальної взаємодії між дітьми. Анастасія Мельниченко на зустрічі відповість на питання, як учителям працювати з учнями, що мають поведінково-емоційні розлади, як батькам говорити з дітьми, які є булерами або зазнають булінгу, чому і яким чином батьки та школа мають співпрацювати, щоб мінімізувати негативний вплив булінгу на життя і здоров’я дітей, якою має стати школа, аби бути вільною від булінгу.

Коли: 18 квітня 2024 року.

Тренінг відбудеться онлайн на платформі Zoom. Початок тренінгу о 17:00, тривалість 2
години.

Щоб приєднатися до тренінгу, слід заповнити реєстраційну анкету до 16 квітня 2024 року.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар