У США роздали медалі за найкращі дитячі книжки


Американська бібліотечна асоціація (The American Library Association) оголосила переможців двох найпрестижніших премій США у сфері дитячої літератури.

Медаль Ньюбері за видатний внесок в американську дитячу літературу присудили Тае Келлер (Tae Keller) за книжку «Коли ти заганяєш тигра в пастку» (When You Trap a Tiger), тоді як Медаль Кальдекотта отримала ілюстраторка Міхаела Ґоуд (Michaela Goade) за книжку-картинку «Ми – захисники води» (We Are Water Protectors).

Читайте також: «Топ БараБуки 2020»: переможці

Тае Келлер

«Коли ти заганяєш тигра в пастку» – історія про дівчину, яка разом із сім’єю переїжджає до хворої бабусі. У жилах Лілі тече кров різних народів. Якось перед нею з’являється чарівний тигр, персонаж із бабусиних корейських народних казок, і пропонує Лілі угоду в обмін на одужання бабусі.

Міхаела Ґоуд

Книжку-картинку «Ми – захисники води» написала Керол Ліндстрем (Carole Lindstrom), а проілюструвала Міхаела Ґоуд (Michaela Goade). Головна героїня книжки – дівчинка Оджібве, індіанка за походженням, – об’єднується з іншими корінними мешканцями американської землі для боротьби з трубопроводом доступу до Дакоти. Сама ілюстраторка – також представниця корінного населення США, офіційно належить до племен індіанців Тлінгіт і Хайда на Алясці.

Ілюстрація з книжки «Ми – захисники води»

Як пише «The New York Times», у 2020 році, коли багато дітей застрягли вдома і не ходили до школи через локдаун, продажі книжок для молоді зросли. За даними NPD BookScan, у США обсяг продажів художньої літератури для неповнолітніх зріс на 11% порівняно з 2019 роком, а наукова література про неповнолітніх – на 23%. Загальний обсяг продажів друкованих книжок зріс більш ніж на 8%.

Медаль Джона Ньюбері (The John Newbery Medal) – це щорічна літературна нагорода Американської бібліотечної асоціації, яку вручають авторам дитячих і підліткових книжок за «найвидатніший внесок в американську літературу для дітей».

Медаль Рендольфа Кальдекотта (The Randolph Caldecott Medal) щорічно визначає «найвидатнішу американську книжку-картинку для дітей». Медаллю Кальдекотта нагороджують ілюстратора.

Медалі Ньюбері та Кальдекотта вважаються найпрестижнішими нагородами США у сфері дитячої літератури.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар