УІК презентував інтерактивну мапу книжкової системи України


Український інститут книги презентував інтерактивну мапу книжкової системи України, що має на меті сприяти популяризації читання та наблизити книжку до українського читача. Мапа доступна тут.

Набуття звички читання як щоденної практики є вкрай важливим завдання державної політики України, адже це впливатиме не лише на формування читацької грамотності та якість здобуття освіти, але також на розвиток критичного мислення, самореалізацію українців та розвиток людського потенціалу загалом. Підтримка і розвиток читання є неможливими без розвитку книжкової екосистеми України, її розбудова та підтримка є одним із пріоритетних завдань Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та операційного плану її реалізації у 2023-2025 роках, затвердженими Кабінетом Міністрів України 03 березня 2023 року, зазначають в Українському інституті книги.

Інтерактивна мапа книжкової екосистеми – це зручний і корисний інструмент, який містить багато інформації про місця і події, які потрібні читацькій аудиторії. У першому шарі зібрана інформація про книгарні України. Найближчим часом УІК планує додати шари з літературними музеями та книжковими фестивалями.

Створила інтерактивну мапу за допомогою інструментів Google Maps Катерина Плевако, студентка Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Робота над концепцією та реалізацією проєкту здійснювалася під керівництвом Віри Скуратової, провідної фахівчині відділу промоції читання Українського інституту книги.

«На сьогодні на мапі позначено 447 книгарень. Розуміючи, що книжкова екосистема України, як і будь-яка інша, постійно змінюється, просимо вас долучитися до актуалізації мапи і допомогти нам зі збором інформації. Ми плануємо періодично оновлювати дані на мапі, тому команда Українського інституту книги буде вдячна, якщо ви знайдете ще не позначені книгарні й надішлете нам цю інформацію», – написали на сторінці УІКу у фейсбуці.

Звертатися можна на електронну пошту: vira.karasjova [@] ubi.org.ua (у темі листа просимо зазначати «Інтерактивна мапа»).

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар