Україна у списку номінантів премії Астрід Ліндґрен


Премія пам’яті Астрід Лінґрен оголосила список номінантів на 2024 рік. З-поміж 245 кандидатів і кандидаток на премію – чотири з України, у тому числі й письменник Сашко Дерманський, номінований торік. Хороша новина ще й у тому, що вдруге поспіль у списку 68 країн світу немає країни-агресорки (підказка: її назва починається на літеру «р»).

Від України за винагороду змагатимуться письменники/ці Іван Андрусяк, Галина Вдовиченко та Сашко Дерманський, а також міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» – як промоутери читання.

Серед номінованих на 2024 рік – відомий литовський ілюстравтор Кестутіс Каспаравічус, британський ілюстратор Квентін Блейк, письменник Ніл Ґейман, шведський автор та ілюстратор відомої серії про Петсона і Фіндуса Свен Нордквіст, польські авторки Йоанна Яґелло, Малґожата Кароліна Пекарська, письменник Мартін Щиґельський, британська авторка Джулія Дональдсон та американська письменниця Кейт ДіКамілло та інші. Повний список кандидатів/ок дивіться на сайті премії.

Нагадаємо, що премією пам’яті імені Астрід Ліндґрен нагороджуються дитячі й підліткові письменники, ілюстратори, сторітеллери та промоутери дитячого читання. Нагороду вручають щороку приватній особі або організації – за видатний внесок у дитячу й підліткову літературу. Переможці отримують по 5 млн шведських крон.

Лауреатів оголосять 9 квітня 2024 року.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар