Українська книжка – серед 100 видатних книжок-картинок 2023 року


Уже наступного тижня в Болоньї розпочнеться щорічний книжковий ярмарок. Традиційно українські книжки займають вагоме місце серед найкрасивіших видань року.

Серед ста книжок-картинок, які відібрала платформа dPICTUS, є робота українського ілюстравтора Олександра Шатохіна. «Жовтий метелик» – це «тиха книжка» про життя після війни, розбитої та обмеженої війни. Книжка не містить жодного слова, є абсолютно метафоричною та символічною. Як пояснює анотація до видання, колючий дріт на початку з павуком – то образ обмежень і сковувань та страху, що дає війна. Війна, як колючий дріт, заганяє тебе в певні рамки, обмеження, несвободу. Метелики – це те, що було до війни, ніби душі, ніби місця, які були зруйновані війною. Дівчинка – це власне Україна – та, що тікає і протестує проти обмежень, рабства. Зустрічаючи метеликів, незважаючи на все вільних і яскравих, дівчинка розуміє, що життя буде продовжуватись, свободу метелика неможливо обмежити чи знищити.

Книжки для платформи обирали запрошені куратори з різних країн світу. Це – Мартін Солсбері (Великобританія), Дзівоне Лі (Корея), Юкіко Хіромацу (Японія), Леонард С. Маркус (США), Улла Редін (Швеція), Софі Ван дер Лінден (Франція), Бернд Мельк-Тассель (Німеччина), Іларія Тонтардіні (Італія), Фануель Ханан Діас (Венесуела), проф. Фан Вейпін (Китай), Брігіт Ван ден Бош (Бельгія) та Юлія Козловець (Україна).⁣

Усі книжки можна переглянути на платформі dpictus.com. Особливо наші серця тішить той факт, що серед сотні найкращих видань світу не знайшлося місця представникам країни-терористки. Побачити сотню найкрасивіших книжок-картинок можна буде на Дитячій книжковій виставці в Болоньї (павільйон 25/A109).

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар