Відома володарка премії імені Астрід Ліндґрен за 2020 рік


Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (Astrid Lindgren Memorial Award – ALMA), яку вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури, оголосила переможницю. Церемонія оголошення відбулася онлайн – на YouTube-каналі премії, повідомляє «Читомо».

Нагороду цього року отримала авторка-ілюстраторка із Південної Кореї Гіна Баєк (Heena Baek).

Вона є однією із найвідоміших корейських авторок книжок-картинок. Як зазначається на сайті премії, маючи досвід у створенні анімацій для фільмів, Гіна Баєк виробила неповторний візуальний стиль, зображаючи мініатюрні статуетки ручної роботи та ретельно освітлені й сфотографовані об’єкти.

ІлюстрАвторка із Південної Кореї Гіна Баєк (Heena Baek)

Баєк – авторка 13 книжок-картинок, які популярні у всій Азії, кілька з них перекладені за кордоном. Одна із найуспішніших її книжок — «Хмарний хліб» — вийшла у 2011 році англійською мовою.

Усього на премію Астрід Ліндґрен 2020 претендували 237 осіб із 68 країн світу. Серед них – і українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина. З повним переліком номінантів можна ознайомитися на сайті премії.

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.

Нагадаємо, що у 2019 році нагороду отримав бельгійський письменник Барт Моеярт, у 2018-му – американська письменниця Жаклін Вудсон, а у 2017-му – німецький ілюстратор й автор Вольф Ерльбрух.

Джерело: chytomo.com.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар